• VIII Konkurs Piosenki Patriotycznej

            We wtorek, 5 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niezabyszewie z filią w Rekowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. W muzycznych zmaganiach rywalizowali ze sobą przedstawiciele szkół podstawowych powiatu bytowskiego, którzy zaprezentowali się w 3 kategoriach.

            Głównym celem konkursu było promowanie młodych talentów oraz popularyzacja pieśni patriotycznych. Umiejętności wokalne uczestników oceniała 5-osobowa komisja powołana przez organizatora konkursu, która wskazywała na wysoki poziom umiejętności muzycznych uczniów. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Bytowie, a Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie z filią w Rekowie przygotowała dla gości słodki poczęstunek.

            Kategoria: zespoły wokalne

            I m. – zespół wokalny ze SP w Niezabyszewie z filią w Rekowie, opiekun – Bernadeta Wnuk-Lipińska

            II m. – zespół wokalny ze SP w Pomysku Wielkim, opiekun – Krzysztof Jachyra

            III m. – zespół wokalny ze SP nr 2 w Bytowie, opiekun – Danuta Rekowska-Rezmer 

             

            Krzysztof Jachyra

        • Wieści z przedszkola - Dzień marchewki
          • Wieści z przedszkola - Dzień marchewki

            Z okazji Dnia Marchewki warto pożywić się tym charakterystycznym pomarańczowym warzywem.Nie tylko dlatego, ze jest smaczna, ale przede wszystkim posiada liczne wartości odżywcze.

            We wtorek 29.10.19 zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu ZDROWY, POMARAŃCZOWY DZIEŃ MARCHEWKOWY.

            Dzieci mogły spróbować marchewki pod wieloma postaciami :jako sok, frytki, surowej do schrupania, ale co najważniejsze przypomniały sobie o zdrowotnych właściwościach marchewki.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

        • Teatr po raz kolejny - Chłopcy z Placu Broni
          • Teatr po raz kolejny - Chłopcy z Placu Broni

            29 października klasa Va i Vb z wychowawcami p.Damianem Pokładowskim i p. Krzysztofem Jachyrą wybrały się do Gdańska na spektakl „Chłopcy z Placu Broni”.

            W swojej najnowszej produkcji Stowarzyszenie Teatralne Ingenium przeniosło na deski teatru ponadczasową opowieść Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, znana jest doskonale wielu pokoleniom Polaków jako lektura szkolna i na stałe utkwiła w naszej świadomości. Teraz jej uniwersalny przekaz został wzbogacony o ponad dwadzieścia wzruszających utworów, dynamiczną choreografię oraz pełne autentyczności wokale młodych artystów Stowarzyszenia, którzy z oddaniem przenieśli widzów do Budapesztu, gdzie u schyłku XIX wieku rozgrywa się ta piękna historia. 

            Po spektaklu nasi uczniowie podziwiali młodych artystów, ich talenty sceniczne oraz całe przedstawienie.  Wiele osób stwierdziło, że spektakl był 1000 razy lepszy jak czytanie lektury.

            Krzysztof Jachyra, Damian Pokładowski

        • Kaszubi w Słupsku
          • Kaszubi w Słupsku

                 26 października uczniowie, którzy uczą się języka kaszubskiego, pojechali na wycieczkę do Słupska. Najpierw w  Multikinie obejrzeli bajkę pt. "O Yeti". Przedstawiona na ekranie historia bardzo wzruszyła dzieci, bo oprócz śmiechu były też skrywane łzy. Po filmie pełni wrażeń i pozytywnych emocji udaliśmy się na posiłek, dzięki czemu mieliśmy siłę i energię do zwiedzania miasta.

                 Pojechaliśmy autobusem do Muzeum Pomorza Środkowego, które ma swoją siedzibę w Zamku Książąt Pomorskich. Tam dzieci oglądały eksponaty i słuchały ciekawych opowieści pani przewodnik. W zamku, który został zbudowany w stylu renesansowym, znajdują się   m.in. krypty książąt z dynastii Gryfitów, zabytki sztuki sakralnej, a także największa kolekcja prac plastycznych Stanisława Ignacego Witkiewicza („Witkacego”). Widzieliśmy także Młyn Zamkowy, w którym mieści się muzeum etnograficzne, prezentujące ekspozycję dotyczącą kultury wsi regionu słupskiego.

                 Kolejną atrakcją było zaśpiewanie pani przewodnik "Kaszubskich nut", za co uczniowie zostali nagrodzeni brawami. Ostatnim punktem wycieczki był spacer wokół kompleksu zamkowego.

            Nasz wyjazd okazał się udany, więc pełni wrażeń wróciliśmy do domu.

              Renata Labuda

        • Runowo - Biwak klasy III
          • Runowo - Biwak klasy III

            We wtorek po lekcjach uczniowie klasy III wraz z Paniami: Krystyną Zmuda- Trzebiatowską i Anną Płaczkiewiczwyjechali na pierwszy wyjazd integracyjny na dwa dni do Runowa. Po przyjeździe do Pałacu Pod Bocianim gniazdem zostaliśmy rozlokowani w pokojach, następnie zwiedziliśmy otoczenie budnyku. Była to już pora obiadowa. Udalismy się na obiad, który wszystkim bardzo smakował. Okazało się, że niektórzy zjedli więcej niż w domu. Potem mieliśmy pakiet zajęć w Wiosce indiańskiej tj. zabawy integracyjne, zwiedzanie wioski, nadawanie imion, strzelanie z łuku. Po tych zabawach była już pora kolacji, a po niej wyczekiwana dyskoteka. Było to bardzo wspaniałe przeżycie, wszyscy bawili się wyśmienicie. To nie był koniec naszych niespodzianek. Mieliśmy jeszcze ognisko z kiełbaskami i spacer oraz zabawy nocne z latarkami. Emocje były niesamowite i trudno było zasnąć. Udało się,  jednak nie na długo. Po porannej gimnastyce, czekało na nas pyszne śniadanko i wizyta w stajni. Po wizycie każdy z nas miał okazję przejechać się na koniu. Gdy spędzaliśmy ostatnie wspólne chwile na zabawach na placu, przyjechał po nas Bus i z żalem opuszczaliśmy Runowo i piękną pogodę… co dalej … coś wymyślimy !

            Krystyna Zmuda-Trzebiatowska

        • Dzień Kundelka
          • Dzień Kundelka

            W tym roku w naszej szkole organizujemy dni, w których poszczególne klasy zapraszają całą szkołę do wspólnej zabawy. Każda klasa w barwny i ciekawy sposób zaprezentuje wylosowane wcześniej święto. W piątek 25 października 2019 r. odbył się Dzień Kundelka. Uczniowie klasy VA wraz z wychowawcą zadbali o to, aby ten dzień upłynął pod znakiem uśmiechu i zabawy.  Szkolny korytarz wypełnił się dziećmi przebranymi za kundelki oraz pluszowym pieskami. W ramach tego dnia odbyły się konkursy na najpiękniejszy rysunek, na najciekawsze przebranie oraz zbiórka karmy dla psów z Fundacji ,,Nasze Futrzaki” w Przyborzycach.

            DZIEŃ KUNDELKA W PRZEDSZKOLU

            Nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

            W naszym przedszkolu oprócz rozmów , zabaw, zorganizowaliśmy  we  współpracy z SOŁECTWEM POMYSK WIELKI I POMYSK MAŁY zbiórkę karmy dla piesków z naszej okolicy. Dziękujemy za hojność. Z wizytą i swoimi opiekunami przyszedł do nas piękny piesek – „dogoterapeuta”- . Dzieci i piesek miło spędziły ze sobą czas.

            Anna Płaczkiewicz, Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

          • Kłamczucha

            W ramach realizacji programu „ROK W RYTMIE BRZECHWY”  w październiku p. Damian Pokładowski nauczyciel WF -u w naszej szkole odwiedził naszych przedszkolaków i przeczytał im wiersz pt.” Kłamczucha.” Po przeczytaniu wiersza dzieci wzięły udział w rozmowie na temat jego treści. Ważne jest, aby zapamiętały, że:

            - za kłamstwo ponosimy karę i mamy kłopoty;
            - kłamstwem krzywdzimy kolegów, rodziców;
            - ktoś przez moje kłamstwo może czuć się źle, płakać;
            - kłamiąc mamy potem wyrzuty sumienia,
            - przez kłamstwo możemy stracić przyjaciół;
            - już nikt nam nie będzie wierzył, chociaż będziemy mówili prawdę;
            - będą nas przezywać ,,kłamczuch” itp.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

        • Dzień Edukacji Narodowej w gminie Bytów
          • Dzień Edukacji Narodowej w gminie Bytów

            Z okazji Dnia Edukacji Narodowej burmistrz Bytowa Ryszard Sylka podjął śniadaniem osoby reprezentujące gminną oświatę. Podczas spotkania, które odbyło się 14 października 2019 r. w oddziale dziecięcym Biblioteki Miejskiej w Bytowie za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej i opiekuńczej zostały wręczone nagrody Burmistrza Bytowa.

            Z rąk Burmistrza nagrody odebrali:

             Dyrektor Szkoły Andrzej Marmołowski oraz 

             Pani Izabella Kleinszmidt – nauczycielka geografii, przyrody i biologii

            Gratulujemy i życzymy dalszej satysfakcji z wykonywanego zawodu.

        • Gminny konkurs Pięknego Czytania dla klas III
          • Gminny konkurs Pięknego Czytania dla klas III

            Już po raz drugi Szkoła Podstawowa w Gostkowie zorganizowała konkurs Pięknego Czytania dla uczniów klas trzecich szkól podstawowych naszej gminy.  W tym roku konkurs odbył się pod hasłem: " Nasi bracia mniejsi" - Uczestniczki (w konkursie wzięły udział tylko dziewczynki) czytały teksty literackie, których bohaterami były zwierzęta. Oprócz gospodarzy w konkursie wzięły udział jeszcze  szkoły z Pomyska i Niezabyszewa.  Uczestników konkursu gościła biblioteka, bo przecież najprzyjemniej czyta się wśród... książek. Konkurs połączony był z akcja pomocy dla azylu dla zwierząt w Przyborzycach., Nasi goście tez zjawili się ze skrzynkami darów dla piesków.  Uczestniczki  otrzymały nagrody książkowe, dyplomy i mogły wybrać sobie zwierzaka - pluszaka.  Wyniki konkursu:

            I m-ce Milena Kropidłowska z SP w Pomysku Wielkim

            II m-ce Agata Mostowska z SP w Gostkowie

            III m-ce Kalina Piotrowska z SP w Niezabyszewie

            Krystyna Zmuda-Trzebiatowska

        • I rocznica nadania szkole imienia i Dzień Edukacji Narodowej
          • I rocznica nadania szkole imienia i Dzień Edukacji Narodowej

            14 października uczniowie naszej Szkoły zgromadzili się na uroczystej akademii, by wspomnieć osobę papieża, jego nauczanie i życie pełne wiary, nadziei i miłości z okazji 1. rocznicy nadania naszej szkole imienia św. Jana Pawła II, a także, by uczcić obchody XIX  Dnia Papieskiego, który w tym roku obchodziliśmy  pod hasłem  „Wstańcie, chodźmy!” Te słowa to nie tylko wspomnienie końca papieskiego pontyfikatu, ale też zachęta, aby wstać i zabrać się do przybliżania papieża, Jego osoby i dzieł.

            Podczas Akademii zaprezentowano prezentację multimedialną oraz montaż słowno-muzyczny do tekstów przygotowanych przez  p. Teresę Karcz. Do określonego słowem, dźwiękiem i obrazem scenariusza młodzież szkolna zaprezentowała tematyczne wiersze i piosenki. W prezentację wkomponowano również fragmenty filmów opartych o teksty homilii Św. Jana Pawła II, które  przybliżały Jego nauczanie, a także  przypominały wszystkim, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też najlepszym nauczycielem, wychowawcą i przyjacielem młodzieży.

            Całość przeplatana była wierszami i piosenkami w wykonaniu młodszych kolegów. Mali wykonawcy pod kierunkiem p. Katarzyny Mrozek – Gliszczyńskiej zaśpiewali m.in.„Dzieci świata”, a dziewczynki z klasy VI piosenkę „ Skarby? Skarby!” jako podziękowanie dla Tego, który zawsze nam wskazywał drogę ku temu, co piękne i dobre. O oprawę muzyczną zadbał nauczyciel muzyki, p. Krzysztof Jachyra.

            Kolejnym powodem spotkania było podziękowanie nauczycielom i wszystkim  pracownikom oświaty  za trud włożony w nauczanie i wychowanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. 

            Podziękowania złożyli dyrektor - pan Andrzej Marmołowski oraz burmistrz gminy Bytów - pan Ryszard Sylka. Następnie wyróżniającym się w pracy nauczycielom wręczone zostały nagrody dyrektora szkoły. Otrzymały je panie:

            Teresa Karcz

            Irena Jurczak

            Anna Sikorska

            GRATULUJEMY!!!

          • Północka - magiczny wieczór klasy III

            W piątek 04.10.2019r.uczniowie klasy III wspólnie z Paniami: Krystyną Zmuda- Trzebiatowską oraz Katarzyną Mrozek  Gliszczyńską rozpoczęli przygotowania do wyjazdu na pierwszą noc poza domem. Spotkaliśmy się tego dnia w klasie ponownie ok. godz. 15:00 i spędziliśmy razem pięć godzin.Wspólnie przygotowaliśmy plan północki i podpisaliśmy się pod jego realizacją, dokonując na koniec podsumowania. W tym czasie wykonaliśmy kilka jesiennych prac tworząc jesienne dekoracje w klasie np. jesienne wianki, postać Jesieni , witraże ,ślimaki. Był to przede wszystkim czas wspólnych rozmów, żartów i integracji całego zespołu klasowego. Oglądaliśmy film pt. „Cudowny chłopak ”, który wywołał wiele ciekawych refleksji i tematów do rozmów. Były również smakołyki: gofry, kanapki oraz popcorn do filmu. Napoje oraz pyszny, zdrowy  koktajl  wykonany przez mamę Błażeja. Większość z uczniów była bardzo zadowolona i chciała pozostać dłużej w szkole … dlatego otrzymali zgody na wyjazd do Runowa.To był wspaniale spędzony wspólnie czas!

            Krystyna Zmuda-Trzebiatowska

          • Wycieczka kaszubska do Małego Trójmiasta Kaszubskiego

            Dnia 05.10.2019r. odbyła się pod opieką pani Renaty Labuda wycieczka kaszubska do Małego Trójmiasta Kaszubskiego, czyli Rumii, Redy i Wejherowa. W wycieczce uczestniczyło 27 uczniów z klas V-VII. W godzinach porannych odwiedziliśmy Wejherowo, największe z Małego Trójmiasta,  gdzie zwiedziliśmy Kalwarię Wejherowską (kasz. Wejrowskô Kalwarëjô) zwaną kaszubską Jerozolimą i Kościół klasztorny pw. Św. Anny z Obrazem Matki Bożej Wejherowskiej. W Kalwarii Wejherowskiej znajduje się 26 kaplic ufundowanych przez Jakuba Wejhera. 

            Następnie udaliśmy się do Redy, gdzie uczniowie mieli okazję zrelaksować się w pięknym Parku Wodnym. Znajduje się tam podwodne akwarium, które zamieszkuje 15 rekinów rafowych. Oprócz tego około 800 mniejszych ryb. Są to w większości ryby rafowe. Rekiny przyjechały ze Sri Lanki, mają do około dwóch metrów. Ich podwodny świat można podziwiać na dwa sposoby. Tradycyjnie, przez szybę, oraz wybierając jedną ze zjeżdżalni, która pobiegnie szklaną tubą przez środek akwarium.

            Następnie udaliśmy się do Rumii, aby poznać kolejne miasto kaszubskie. Rumia to urokliwe małe miasteczko z ruinami kościoła św. Krzyża i 200 – letnim klasycystycznym dworkiem (zwanym dworkiem pod lipami). Na posiłek. udaliśmy się do Lęborka.

            Po dniu pełnym pozytywnych emocji dotarliśmy do szkoły, gdzie z utęsknieniem czekali na nas rodzice.

            Wycieczka rozbudziła u uczniów zainteresowanie zdobywaniem wiedzy związanej z regionalną historią.

            Renata Labuda

        • "Hejt School Musical" Teatru Komedii Valldal
          • "Hejt School Musical" Teatru Komedii Valldal

            Teatralna walka ze szkolnym hejtem. "Hejt School Musical" jest najdojrzalszym i najlepiej skomponowanym spektaklem Teatru Rozrywki Valldal.

             

            Uczniowie klas VI oraz klasy VII po raz kolejny wybrali się na spektakl w wykonaniu młodych aktorów - swoich rówieśników. W realizacji bierze udział przeszło 80 aktorów w dwóch obsadach. I są to aktorzy niesamowicie utalentowani zarówno aktorsko, jak i wokalnie czy tanecznie.

            "Hejt School Musical" to znakomicie opowiedziana, wciągająca historia z pięknym morałem, której dodatkowymi atutami są wpadające w ucho piosenki. Akcja była wciągająca i zabawna, co potwierdzały salwy śmiechu na widowni. Nasi uczniowie entuzjastycznie komentowali na bieżąco decyzje bohaterów, ubolewali nad ich porażkami i cieszyli się z ich sukcesów. Wychodząc ze spektaklu śpiewali natomiast refren piosenki finałowej, a to najlepszy dowód na to, że nie tylko sztuka się podobała, ale i melodie wpadły w ucho.

            Po obejrzeniu spektaklu nasuwa się py tanie - czy w szkole, w której liczą się tylko wyniki, znajdzie się miejsce na przyjaźń? I czy walka o bycie trochę innym od reszty w ogóle się opłaca?

             

            Po obejrzeniu spektaklu, kolejny punk programu, czyli ZAKUPOWE SZALEŃSTWO. Dziewczyny zaszalały w Galerii Forum. Chłopcy raczej woleli coś zjeść, ale dziewczyny nie zawiodły ( wśród chłopców zdarzały się wyjątki).

            Małgorzata Marmołowska, Izabella Kleinszmidt, Irena Jurczak

        • "Aktywni Błękitni"
          • "Aktywni Błękitni"

            W bieżącym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do projektu Szkoła Przyjazna Wodzie - "Aktywni Błękitni", który powstał z inicjatywy Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Jego celem jest edukacja sprzyjająca dbałości o środowisko naturalne, o zużycie wody, a także edukacja w zakresie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą. Patronat honorowy nad projektem objął Marek Gróbarczyk - minister  gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz kuratorzy oświaty z trzech  województw - pomorskiego, warmińsko - mazurskiego oraz kujawsko - pomorskiego.

                        W ramach powyższego projektu pierwsza lekcja terenowa odbyła się 2 października w Gdańsku, a uczestniczyli w niej uczniowie klasy Va oraz Vb. Przy nabrzeżu Motławy na dzieci czekały liczne atrakcje przygotowane przez pracowników RZGW, były to  animacje - koło fortuny, eksperymenty z wodą, a także zwiedzanie lodołamaczy. Na pokładzie jednego z nich -"Tygrysa" uczniowie obejrzeli m. in. kapitańskie stanowisko dowodzenia oraz maszynownię. Rozpoczęcie tej pierwszej lekcji zostało zasygnalizowane dzwonkiem przez uczestniczącego w inauguracji prezesa zarządu Państwowego Gospodarstwa Wodnego - pana Przemysława Dacę.

                        Pomimo deszczowej tego dnia pogody nasi uczniowie aktywnie uczestniczyli we wszystkich pokazach, animacjach, z uwagą słuchali informacji o pracy lodołamaczy i już
            z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia.

            Irena Jurczak

          • Sprzątanie świata

             Kolejny już raz uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w akcję sprzątania świata. Razem z wychowawcami wyruszyli w teren, aby posprzątać najbliższą okolicę.  Zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki zbierali śmieci, przyczyniając się do promowania czystego otoczenia zgodnie z hasłem tegorocznej edycji akcji: "Nie śmiecimy- sprzątamy - zmieniamy!"

            Irena Jurczak

        • Muzeum Stutthof
          • Muzeum Stutthof

            W dniu 24 września 2019 roku  uczniowie klasy VIII wzięli udział w wycieczce edukacyjnej pn. „Śladami II wojny światowej”, którą przygotowała wychowawczyni, a zarazem nauczycielka historii – Teresa Karcz.

            Pierwszym celem wyjazdu było poszerzenie wśród uczniów wiedzy historycznej na temat ciężkiego życia więźniów w obozie koncentracyjnym Stutthof .

            Przewodnik  z przejęciem i w niezwykły sposób ukazał dzieje obozu. Uczniowie dowiedzieli się, iż obóz Stutthof był pierwszym i najdłużej działającym obozem koncentracyjnym na terenie Polski. Został założony w celu likwidacji żydowskiej i polskiej inteligencji, głównie z terenów Pomorza i Wolnego Miasta Gdańska. Wybudowany w 1939r. stał się z miejscem kaźni dla przeszło 110 tyś. więźniów z 26 krajów z czego większość doznała tortur, przymusowych prac lub śmierci w komorze gazowej. Młodzież pamięć pomordowanych uczciła minutą ciszy.

            Wycieczka do byłego obozu koncentracyjnego Stutthof była bardzo pouczającym przeżyciem i żywą lekcją historii.

            Drugim etapem edukacyjnego przedsięwzięcia było odwiedzenie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Tu  młodzież miała okazję poznać sytuację  Polski i Polaków w przededniu II wojny światowej, przyczyny jej wybuchu  oraz przebieg działań wojennych na całym świecie. Niezapomniane wrażenie na uczniach wywołała instalacja złożona z setek zdjęć Żydów pomordowanych przez Niemców w czasie Holokaustu oraz  ściana wzniesiona z replik walizek ludzi zwożonych do obozów koncentracyjnych. Do najbardziej spektakularnych elementów wystawy młodzież zaliczyła dwie rekonstrukcje warszawskiej ulicy: w przededniu wojny oraz tuż po jej zakończeniu. Stanowiły one nie tylko doskonałe tło do zdjęć, ale również pokazały dobitnie rozmiar szkód wyrządzonych przez działania wojenne.

            Ostatnim etapem wyjazdu była wizyta w kinie na filmie „Legiony”. O wyborze filmu uczniowie decydowali sami, a niektórzy nawet w trakcie seansu popłakali się ze wzruszenia.

            Wyjazd klasowy został przez uczniów wysoko oceniony i zaliczony do bardzo udanych!

             

             Teresa Karcz

          • WITAMY WAS W NOWYM ROKU SZKOLNYM

            W roku szkolnym 2019/2020 uczyć Was będą:

            • Dyrektor, Andrzej Marmołowski - matematyka
            • Teresa Karcz, wychowawca klasy VIII - język polski, historia
            • Małgorzata Marmołowska, wychowawca klasy VI B - matematyka, biblioteka
            • Izabella Kleinszmidt, wychowawca klasy VII - biologia, geografia
            • Irena Jurczak, wychowawca klasy VI A - język polski
            • Krystyna Zmuda-Trzebiatowska, wychowawca klasy III - edukacja wczesnoszkolna, logopeda
            • Anita Wica, wychowawca klasy II - edukacja wczesnoszkolna, plastyka, wychowanie do życia w rodzinie
            • Anna Sikorska, wychowawca klasy I - edukacja wczesnoszkolna, język niemiecki
            • Damian Pokładowski, wychowawca klasy V B - wychowanie fizyczne, gimnastyka korekcyjna 
            • Anna Płaczkiewicz - język angielski
            • Renata Labuda – j. kaszubski, historia i kultura Kaszubów, religia
            • Krzysztof Jachyrawychowawca klasy V Amuzyka, informatyka, technika 
            • Ewa Pinkert – nauczyciel wspomagający (kl VI b)
            • Katarzyna Mrozek - Gliszczyńska - nauczyciel wspomagający (kl.III)
            • Jacek Żmuda Trzebiatowski – historia, WOS
            • Danuta Bukowska – chemia
            • Ireneusz Stoltman – fizyka
            • Renata Spierewka – matematyka, doradztwo zawodowe
            • Mirosław Pepliński – informatyka
            • Zofia Gołębiewska – ed. wczesnoszkolna (wych. przedszkole)
            • Małgorzata Pawłowska – ed. wczesnoszkolna  (wych. przedszkole)      
            • Małgorzata Nowak – religia   
            • Małgorzata Prądzyńska - pedagog szkolny
            • Karolina Jażdżewska - biblioteka

             

        • Frombork. NATALIA  laureatem konkursu o zamkach gotyckich. Ma dużą wiedzę o państwie zakonnym
          • Frombork. NATALIA laureatem konkursu o zamkach gotyckich. Ma dużą wiedzę o państwie zakonnym

            Natalia Szychucka, uczennica klasy VII w finale centralnym konkursu wiedzy o zamkach gotyckich w Polsce, który odbył się  w tym roku we Fromborku, pokonała wielu rywali z województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego w otwartym teście pisemnym (typu samodzielna odpowiedź uczestnika na pytania) i zajęła II miejsce. Tym samym stała się laureatką kuratoryjnego konkursu. Różnica między laureatem I miejsca, a Natalią wyniosła zaledwie 0,5 punktu.

            Konkurs przeprowadzony został przez Stowarzyszenie Gmin „Polskie zamki gotyckie”. Organizatorzy zapewnili wszystkim uczestnikom zwiedzanie Katedry Fromborskiej, która przez kilka wieków była siedzibą kanoników warmińskich,  w tym  wybitnego astronoma - Mikołaja Kopernika. Ponadto zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz upominki od Urzędu Miasta Fromborka , m.in.: teleskop, mikroskop, gadżety historyczne oraz pamiątkowy dyplom.

            Do tegorocznego konkursu uczennicę przygotowywała nauczycielka  Teresa Karcz

        • Tajna Baza Piracka
          • Tajna Baza Piracka

            27 maja uczniowie klasy I i II  wraz z wychowawczyniami wybrali się na plenerową wycieczkę do Grąbkowa niedaleko Potęgowa, gdzie odwiedzili ,,Tajną Bazę Piracką”. Przed wjazdem do bazy czekał na nas komandos wraz ze swoją ekipą pomocników. Uczniowie podzieleni na drużyny pod opieką swoich opiekunów ruszyli w teren, by zdobywać sprawności komandosów. Mali komandosi pokonali tory przeszkód, park linowy oraz ściankę wspinaczkową. Wykazali się sokolim wzrokiem strzelając z łuku i pistoletu. W lesie poznali technikę maskowania, a także budowania schronienia z gałęzi. Każdy komandos pozytywnie zdał egzamin i otrzymał certyfikat dzielności.W przerwie między zabawami uczniowie otrzymali herbatkę, słodką bułeczkęi  hot- doga. Mieli możliwość kupienia pamiątek. Piracka przygoda dla wszystkich uczestników wycieczki pomimo pogody była udana. Dobry humor dopisywały każdemu.

    • Godziny dzwonków

      Piątek 17.05.2024
    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim
        • Telefon
        • +48 59 822-49-10
        • Adres szkoły
        • ul. Gdańska 33
          77-121 Pomysk Wielki
          Poland
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

      brak danych