• Regulamin biblioteki i czytelni

• Biblioteka jest miejscem zaczarowanym:

blisko tu do bajki i prawdy, do uśmiechu, do wzruszeń…

Nauczyciel bibliotekarz

mgr Małgorzata Marmołowska

mgr Anna Płaczkiewicz

BIBLIOTEKA SZKOLNA OTWARTA JEST DLA UCZNIÓW W GODZINACH:

Poniedziałek -  900 - 1500 (na przerwach do 1230  koleżanki z VIB)

Wtorek 1000 - 143(na przerwach do 1100 koleżanki z VIB)

Środa - na przerwach wypożyczamy tylko lektury

Czwartek - 1150 - 143(na przerwach do 115koleżanki z VIB)

Piątek 850 - 1300

Każdy wolny człowiek ma wybór : czytać albo nie czytać. Jeśli wybierze czytanie, to daje sobie szansę na pełen rozwój. A kiedy czyta dziecku, otwiera te możliwości również przed nim i z takim kapitałem wchodzi ono w życie.

W naszej bibliotece można :

• wypożyczyć potrzebną lekturę szkolną lub inną książkę,
          • wypożyczyć lub przeczytać na miejscu czasopisma, w tym czasopisma edukacyjne Victor i  Kumpel,
          • wyszukać informacje potrzebne do odrobienia zadania domowego,
          • odpocząć od szkolnego zgiełku przy grach planszowych, puzzlach i klockach.

Biblioteka szkolna jest integralną częścią szkoły i stanowi pracownię służącą realizacji zadań dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych. Posiada wypożyczalnię z wolnym dostępem do zbiorów i trzema stanowiskami komputerowymi oraz czytelnię z księgozbiorem podręcznym do pracy cichej.

Regulamin wypożyczalni

1.       Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie, nauczyciele i inni pracownicy szkoły.

2.     Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki na okres dwóch tygodni (w tym tylko jedną lekturę obowiązkową).

3.     Okres wypożyczenia książki może zostać przedłużony na prośbę czytelnika, jeżeli nie ma na tę książkę zapotrzebowania.

4.     Czytelnik może wypożyczyć książki wyłącznie na swoje nazwisko.

5.     W przypadku zniszczenia lub zagubienia książki czytelnik jest zobowiązany odkupić taką samą lub inną uzgodnioną z bibliotekarzem.

6.     Wszystkie wypożyczone książki muszą być zwrócone do biblioteki na dwa tygodnie przed końcem roku szkolnego.

obrazekRegulamin czytelni

1.       Z czytelni może korzystać każdy uczeń naszej szkoły, nauczyciel, pracownik administracji, rodzic lub absolwent naszej szkoły.

2.     W czytelni należy zachować ciszę.

3.     Wykorzystane czasopisma odnosi się na ustalone miejsce, książki oddaje się bibliotekarzowi