Co w szkole?

Nawigacja

Dzisiaj...

Sobota 20.10.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
  77-121 Pomysk Wielki
  ul.Gdańska 33
 • +48 59 823-13-79

 • Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim

  16 października 2018 r. w 40. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową miała miejsce szczególna dla mieszkańców Pomyska Wielkiego uroczystość, która z pewnością wpisze się w karty lokalnej historii. W tym dniu byliśmy uczestnikami uroczystego nadania Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim oraz odsłonięcia tablicy pamiątkowej, upamiętniającej to wydarzenie oraz setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Poświęcenie Sztandaru

  Społeczność szkolna: dyrekcja, nauczyciele, uczniowie, pracownicy i zaproszeni goście, zebrali się przed budynkiem szkoły. Następnie po uformowaniu paradnego szyku, z pocztami sztandarowymi, na czele z nowym Sztandarem szkoły, przemaszerowano do miejscowego kościoła p.w. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, gdzie odbyła się Msza święta koncelebrowana, którą odprawili ks. Krzysztof Szary, dziekan dekanatu bytowskiego oraz proboszcz parafii pw. św. Filipa Neri w Bytowie, ks. Wojciech Hapka, miejscowy proboszcz oraz ks. Czesław Narloch, proboszcz parafii pw. św. Jana Marii Vianneya. W obecności pocztów sztandarowych Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Niepoględziu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Pomysku Wielkim oraz Służby Liturgicznej podczas Mszy św. ks. dziekan Krzysztof Szary dokonał uroczystego poświęcenia nowego Sztandaru, który przynieśli przedstawiciele Rady Rodziców.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 1  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 2

  Odsłonięcie pamiątkowych tablic

  Po Mszy św. uczestnicy w asyście Bytowskiej Orkiestry Dętej, pod batutą Jana Steca, przemaszerowali pod budynek szkoły, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Małgorzata Bielang, pomorska wicekurator Oświaty, Ryszard Sylka, burmistrz Bytowa, Andrzej Marmołowski, dyrektor szkoły, a także Michał Treder, przewodniczący Rady Rodziców oraz Natalia Szychucka, przedstawicielka społeczności uczniowskiej dokonali uroczystego odsłonięcia pamiątkowych tablic, a poświęcił je ks. Krzysztof Szary. Ich autorem jest Krzysztof Bogusławski, znany bytowski architekt.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 3  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 4

  Okolicznościowy wiersz

  Jan Paweł II – Papież Tysiąclecia – Piotr naszych czasów – serce serc – to postać, która w nas Polakach wywołuje szczególnie głębokie uczucia. Specjalnie na okoliczność wybrania przez społeczność Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim Patrona św. Jana Pawła bytowska poetka Genowefa Gańska napisała wiersz, który zaprezentowała wzruszonej publiczności.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 5

  Podziękowania dla Fundatorów

  Kolejnym miłym akcentem było uhonorowanie osób i instytucji, które wniosły znaczący wkład w akt nadania Sztandaru. Andrzej Marmołowski, dyrektor szkoły dziękował Fundatorom, prosząc ich jednocześnie o wbicie symbolicznego gwoździa w tablicę pamiątkową.
  Jan Treder, przewodniczący Rady Miejskiej w Bytowie odczytał i wręczył dyrektorowi szkoły Akt nadania imienia. Następnie zabrali głos zaproszeni goście, którzy w swych wypowiedziach podkreślili wyjątkowy charakter tej uroczystości i bardzo dobre jej zorganizowanie.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 6  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 7

  Prezentacja Sztandaru

  Nadszedł czas na prezentację okazałego Sztandaru. Zebrani mogli zobaczyć jak wygląda jego awers i rewers. Irena Jurczak, nauczycielka języka polskiego przedstawiła jego wygląd: Sztandarem jest płat tkaniny w kształcie kwadratu o boku 90 cm, umieszczony na drzewcu z drewna bukowego w jasnym kolorze. Drzewce zakończone jest metalową głowicą, którą zwieńcza przestrzenna forma przedstawiająca Orła Białego – całość została wykonana z polerowanego i niklowanego mosiądzu w kolorze złotym i srebrnym. Awers – płat w kolorze białym, w centralnej części umieszczony jest wizerunek Patrona, a wokół widnieje napis: Szkoła Podstawowa im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim. W dolnej części sztandaru, po przeciwległych stronach, umieszczone są daty, po lewej 1978, rok wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża, po prawej 2018 – rok, w którym placówce nadano imię. W górnych rogach widnieją motywy ozdobne – lilie, symbolizujące opatrzność, opiekę, Bożą łaskę. Wszystkie napisy, daty i symbole wyhaftowano nićmi w złotym kolorze. Całość otoczona jest złotą ramą. Rewers – płat podzielony poziomo na białe i czerwone pole, symbolizujące flagę państwową. Motyw centralny stanowi wizerunek Orła Białego, który haftowany jest srebrnymi nićmi, korona, dziób i szpony złotymi. Wizerunek orła okolony jest napisem – Stulecie Odzyskania Niepodległości. W dwóch górnych rogach widnieją lilie, w dolnych umieszczone są daty, po lewej 1918 – rok odzyskania przez Polskę niepodległości, po prawej 2018 – rok jubileuszu stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Napisy, daty i symbole wyhaftowano nićmi w złotym kolorze, taki jest też kolor ramy, otaczającej płat. Całość płata wykończona została złotymi frędzlami.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 8  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 9

  Nadanie Sztandaru…

  Kolejnym etapem uroczystości było nadanie Sztandaru społeczności szkoły. Michał Treder, przewodniczący Rady Rodziców wręczył Sztandar Andrzejowi Marmołowskiemu, dyrektorowi szkoły, a Dorota Kuchta, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców odczytała Akt Nadania Sztandaru. Następnie dyrektor szkoły oddał go pocztowi sztandarowemu uczniów: Tomasz Sawicki, Natalia Szychucka, Zuzanna Hemmerling.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 10

  … ślubowanie

  Po zakończeniu ceremonii przekazania, odbyło się pierwsze ślubowanie na nowy Sztandar. Tekst przysięgi wypowiedzieli przedstawiciele uczniów wszystkich klas. Uroczyste ślubowanie zamykało najważniejszą część uroczystości, jednak nie stanowiło jej końca.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 11  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 12

  Wtedy mogła odbyć się część artystyczna w wykonaniu młodzieży szkolnej. Uczniowie za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Andrzej Marmołowski, dyrektor szkoły podziękował wszystkim, którzy przygotowali uroczystość i zadbali o jej przebieg. Ukłony wdzięczności i słowa szczególnego uznania skierował do Teresy Karcz, odpowiadającej za całokształt przygotowania uroczystości i jej prowadzenie, do Krystyny Zmuda Trzebiatowskiej, współprowadzącej imprezę, Krzysztofa Jachyry odpowiedzialnego za oprawę muzyczną oraz Małgorzaty Marmołowskiej odpowiedzialnej za oprawę graficzną. Poprosił również zebranych gości o wpisy do wystawionej Księgi Pamiątkowej. Po zakończeniu części artystycznej wszystkich zaproszono na skromny poczęstunek.

  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 13  Uroczyste nadanie Sztandaru Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim - Obrazek 14

  Cały świat, a dzieci w szczególności potrzebują autorytetów i przewodników. To właśnie Ojciec Święty będzie dla społeczności szkolnej wsparciem i fundamentem programu wychowawczego szkoły.

   

   

  Małgorzata Nowak

  Fot. Jacek Żmuda Trzebiatowski

  Opracowanie na stronę: Małgorzata Marmołowska

 • Sadzenie Dębów Niepodległości

  Na małym skwerku przy szkole posadzone zostały 2 Dęby Niepodległości – roślina trwała, o którą należy dbać, by silnie się zakorzeniła i przyniosła owoce. W latach 1918-1928 polskie społeczeństwo wraz z leśnikami sadziło drzewa, głównie dęby, będące uosobieniem siły, długowieczności i nieprzemijającej pamięci. Drzewa te, stanowiące dziękczynne wotum naszych przodków za przywróconą niepodległość, nierzadko przetrwały do dziś jako blisko stuletni świadkowie ważnych dla naszego narodu wydarzeń.

  Sadzenie Dębów Niepodległości - Obrazek 1

  2018 rok jest szczególnym dla wszystkich Polaków, ponieważ w tym roku możemy świętować setną rocznicę odzyskania niepodległości. Po 123 latach Polska wyzwoliła się spod kajdan zaborców i wróciła na mapy Europy. Jednak wolność i niepodległości nigdy nie jest dana raz na zawsze. Trzeba o nią dbać, budować wspólnotę o trwałych i silnych podstawach i wartościach. Podobnie jest z dębem, drzewem który jest symbolem siły, długowieczności i pamięci. Dąb zakorzeni się, przyniesie owoc tylko przy odpowiedniej pielęgnacji. Posadziliśmy je dzisiaj, jako wotum dziękczynne za odzyskaną niepodległość, pamiętając również o jej podstawach. Tak jak nasi przodkowie walczyli o wolność i wykuwali granice, tak naszym obowiązkiem jest cierpliwe budowanie i pamięć o wielowiekowej tradycji. Każde działanie, każda najmniejsza aktywność, nawet jeśli swym zasięgiem obejmuje jedną szkołę to część budowania wielkiej wspólnoty. Współczesny patriotyzm jest trudny do zdefiniowania. Nie wymaga on walki z broni w ręku, ani aktów heroizmu. Obecnie musimy pamiętać o wartościach, symbolach z którymi możemy się utożsamiać w wolnym kraju. Dzisiejszy dzień jest aktem podziękowania oraz przywiązania do niepodległości, wolności, tradycji. Zastanówmy się przez chwilę, jak duże mamy szczęście, ze żyjemy w wolnej Polsce, możemy mówić po polsku i nosić barwy narodowe bez strachu o represje z tego powodu. Niech ten dąb nam o tym przypomina.

  Małgorzata Prądzyńska

  Opracowanie na stronę: Małgorzata Marmołowska

 • Wybory Samorządu Szkolnego

  Dnia 18 września 2018 roku, odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosować mogli uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele i pracownicy szkoły.

  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 1  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 2

                          W drodze głosowania uzyskaliśmy następujące wyniki:

  Przewodniczący szkoły:  Michał Pranczk

  Zastępca przewodniczącego- Patrycja Węsierska
  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 3  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 4

   

  Członkowie SU:

  Matylda Fornal

  Zuzanna Węsierska

  Julia Majkowska
  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 5  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 6  Wybory Samorządu Szkolnego - Obrazek 7

 • wycieczka do kina

  Dnia 17 września klasa VII i VIII wraz z wychowawcami i opiekunami udały się na wycieczkę do Bytowa.  W Bytowskim Centrum Kultury obejrzeliśmy kultowy film pt.: „Dywizjon 303”, który zapewnił uczniom ogrom niezapomnianych wrażeń. Po filmie klasa VIII udała się do Zespołu Szkół Ekonomiczno- Usługowych,  Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych  oraz Liceum Ogólnokształcącego , gdzie dyrektorzy szkół oprowadzili nas po swoich szkołach i przedstawili warunki rekrutacji ósmoklasistów do poszczególnych szkół.  Na koniec wybraliśmy się  do restauracji „Gyros” i zajadaliśmy się przepyszną pizzą.

  wycieczka do kina - Obrazek 1  wycieczka do kina - Obrazek 2  wycieczka do kina - Obrazek 3  wycieczka do kina - Obrazek 4

  Alicja Garska

 • MAMY PATRONA!!!

   

  Znalezione obrazy dla zapytania nasz patron święty jan paweł

  "Pragnę... wypowiedzieć tę radość, jaką dla każdego z nas stanowią dzieci, wiosna życia, zadatek przyszłości każdej dzisiejszej ojczyzny." 

  „Każdy człowiek, każde dziecko jest słońcem, które wschodzi, jest nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.”

  „W wychowaniu dziecka chodzi nie tylko o to, żeby się dla niego poświęcać. Chodzi o to, żeby się poświęcać w sposób mądry - tak, aby wychować je do prawdziwej miłości.” „W miłości znajduje oparcie i ostateczny sens cały proces wychowawczy.” 

  Św. Jan Paweł II

  W hołdzie największemu autorytetowi, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory.

  Jan pawel II

  Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim to placówka, która ma wspaniałego Patrona. Jest żywym pomnikiem przypominającym życie i nauczanie papieża św. Jana Pawła II. Staramy się wychowywać dzieci w duchu wartości głoszonych przez naszego Patrona. To nasze priorytety, którymi się wyróżniamy i które chcemy przybliżać kolejnym rocznikom wychowanków. Staramy się systematycznie przybliżać naszym wychowankom Jego Sylwetkę i czerpać mądrość z Jego nauczania. 

  Małgorzata Marmołowska

 • - Obrazek 1

 • Piknik rodzinny

  Piknik rodzinny

  26 maja o godz. 9.00 w szkole i na placu przy szkole odbył się Piknik rodzinny pod hasłem „Woda – źródłem życia”. Łączył trzy ważne uroczystości  naszej społeczności szkolnej: Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Jak co roku było barwnie, smacznie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor towarzyszyły przez cały czas trwania pikniku. Było mnóstwo atrakcji m.in.: zjeżdżalnie, napoje, słodycze, babeczki, kiełbaski z grilla, zabawy sportowe, występy zespołu kaszubskiego, konkursy. Była doskonała możliwość do przebywania i nawiązywania kontaktu z ciekawymi ludźmi. Piknik rodzinny był również okazją do wniesienia swojego wkładu w charytatywną pomoc niepełnosprawnemu Kubusiowi. Impreza dostarczyła wiele radości, rozrywki, ale też poprzez zabawę I osobiste doświadczenia rozszerzyła horyzonty wiedzy uczniów naszej szkoły.

  Piknik rodzinny - Obrazek 1  Piknik rodzinny - Obrazek 2

 • Znamy wyniki konkursu matematycznego "Kangur"

  W tegorocznej edycji konkursu Kangur matematyczny w naszej szkole uczestniczyło 28 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: "Maluch" - klasy III-IV, "Beniamin" - klasy V-VI oraz "kadet" - klasa VII. Otrzymaliśmy listę laureatów czyli osoby z wynikiem bardzo dobry i tzw. wyróżnionych. Dla ciekawości dodam, że w Polsce w konkursie wzięło udział 280 tys. uczniów a na świecie 5,5 mln z 46 krajów.

  W tegorocznej edycji mieliśmy 4 laureatów.  Oto nazwiska tegorocznych laureatów:

  Natan Fornal - klasa IIIb - wynik bardzo dobry

  Michalina Zorn - klasa IIIa - wyróżnienie

  Maria Nowotnik - klasa IVa - wyróżnienie

  Zuzanna Hemmerling - klasa IVb - wyróżnienie

 • Zielona Szkoła W Runowie

  Zielona Szkoła W Runowie

  Klasa IVb wraz z paniami - Małgosią i Krysią - spędziła niesamowity tydzień podczas pobytu w Zielonej Szkole w Runowie.

  Wspaniała Zielona Szkoła. Tyle atrakcji w 4 dni, że dzieci nie miały czasu się nudzić. Animatorzy rewelacyjni. Świetne podejście o dzieci. Pionierka obozowa i podchody w lesie pełnym tajemnic. ....Dzieci wróciły wniebowzięte! Jedzenie i warunki tez bardzo dobre. Nie lepszego miejsca na świecie aby zdobywać nowe przygody! Zdecydowanie polecamy Pałac pod Bocianim Gniazdem!

  Jak przygoda to w Runowie!

  Zielona Szkoła W Runowie - Obrazek 1

 • Ludowe talenty

  Ludowe talenty

  Dnia 24.05.2018roku w Bytowskim Centrum Kultury odbył  się Kaszubski Konkurs: „Ludowe talenty”- TAŃCE KASZUBSKIE.. Nasza szkołę reprezentował zespół „Sekrete”, który składa się z 31 uczniów  z klas I-V. Zespół składa się z sekcji młodszej i starszej, uczniowie wykonali w trakcie konkursu  takie tańce jak: „ Kowal”, „Koseder”, „Dżek”, a także wspólnie zaśpiewaliśmy : „Lata mijają..” Zespół zajął  trzecie miejsce, wśród licznie uczestniczących w konkursie zespołów. Zespół prowadzi  Pani Małgorzata Klasa, Renata Labuda  i Pan Krzysztof Jachyra.

  W Bytowie odbył się XXV Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w kategorii zespoły wokalno-taneczne.Na konkurs wpłynęło łącznie 12 zgłoszeń

 • Turniej "Prewencja ale inaczej"

  Turniej "Prewencja ale inaczej"

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W szkole w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to już XIX edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali testy oraz zmagali się na torze przeszkód.

  XIX edycja turnieju „Prewencja, ale inaczej” odbyła się w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie. Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży. Dzięki przygotowaniom do turnieju dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, poznają zagrożenia jakie niesie za sobą alkoholizm i narkomania. Uczniowie oraz nauczyciele nawiązują kontakt ze swoimi dzielnicowymi, którzy przeprowadzają eliminacje gminne konkursu. W finale powiatowym udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych oraz 6 z gimnazjów, które zwyciężyły eliminacje gminne. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który podzielony był na trzy kategorie: wiedza o Policji, ruch drogowy i alkoholizm/narkomania. Dodatkowe punkty mogli zdobyć na torze przeszkód, a także w konkurencji niespodziance – rzut ringiem do celu.

  W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Niezabyszewa. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna ze szkoły w Niedarzynie, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z Pomyska Wielkiego. 

  Natalia Szychucka
  Julia Sieprawska
  Anna Żyła

  Alicja Las
  Michał Pranczk
  Szymon Piechowski
  Krzysztof Brzeski

  Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki.

  Turniej "Prewencja ale inaczej" - Obrazek 1

   

 • Konkurs historyczny

  Konkurs historyczny

  Dnia 24 maja 2018r. w Bytowie odbył się etap rejonowy konkursu wiedzy o Zamkach gotyckich w Polsce, który jednocześnie przeprowadzony został na terenie 15 zamków należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz 8  gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”.
  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów rejonu bytowskiego, którzy mieli okazję wykazać się wiedzą na temat historii zakonu oraz  zamków państwa krzyżackiego.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Natalia Szychucka, klasa VI

  Dawid Piechowski, klasa VII

  Tomasz Sawicki, klasa VII

  W Bytowie wśród  najlepszych znaleźli się nasi uczniowie:

  Natalia Szychucka, II miejsce

  Tomasz Sawicki, III miejsce

  Wyróżnieni uczniowie otrzymali liczne nagrody oraz zaproszenie do Malborka, gdzie w dniu 7 czerwca 2018 roku, w Muzeum Zamkowym w Malborku odbędzie się finał konkursu.

  Zamek Bytowski na szczeblu centralnym będzie reprezentowała nasza uczennica – Natalia Szychucka

  Trzymamy kciuki!!!

 • Warszawa

  Warszawa

  W dniach od 14 do 17 maja dwie najstarsze klasy odbyły wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczniowie zwiedzili obserwatorium uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Piwnicach. Mogli tam zobaczyć największe w Europie dwa radioteleskopy oraz największy w Polsce teleskop zwierciadlany.

  Gdy dotarli do Warszawy zwiedzili m.in.  Wilanów, Pałac Kultury i Nauki, gdzie zrobili wiele zdjęć pokazujących Warszawę z góry, Stadion Narodowy gdzie odbywają się mecze naszej kadry. Nie ominęli również spaceru po Starówce czy też jazdy metrem  i wielu innych atrakcji.

  W Golubiu-Dobrzyniu zwiedzili zamek co było ostatnią atrakcją. Uczniowie pełni wrażeń i zmęczeni powrócili do szkoły gdzie czekali na nich rodzice.

  Warszawa - Obrazek 1

 • Klasa IVa w Trójmieście

  Klasa IVa w Trójmieście

  17 maja klasa IVa pojechała na wycieczkę do Gdańska. W trakcie jego  zwiedzania  uczniowie wysłuchali opowieści pani przewodnik o historii grodu nad Motławą z czasów krzyżackich, jego złotym wieku XVII, okresie zaborów i II wojny światowej. Następnie zwiedzili najważniejsze zabytki: zespól przedbramia, ulicę Długą i Mariacką, fontannę Neptuna, Żurawia, Bazylikę Mariacką. Obejrzeli także wnętrza jednej z gdańskich kamienic - Dom Uphagena. Później popłynęli galeonem na Westerplatte - miejsce wybuchu II wojny światowej, aby odbyć tam niezwykłą lekcję historii.

  Była to bez wątpienia udana wyprawa, podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę.

  Klasa IVa w Trójmieście - Obrazek 1

 • Przegląd Twórczości Kaszubskiej

  Przegląd Twórczości Kaszubskiej

  10 maja br. Muzeum Zachodnio-Kaszubskim w Bytowie uroczyście otwarto wystawę prac laureatów XX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży. W bieżącym roku na przegląd wpłynęło ok. 300 prac z 15 placówek z terenu powiatu bytowskiego (tj. z Brzeźna Szlacheckiego, Ugoszczy, Borowego Młyna, Kołczygłów, Studzienic, Jasienia, Nakli, Suchorza, Bytowa, Czarnej Dąbrówki, Pomyska Wielkiego i Gostkowa). Komisja konkursowa przyznała łącznie przeszło 90 nagród w trzech kategoriach wiekowych: 6-cio latki, 7-10 lat i 11-16 lat; w następujących dziedzinach: malarstwo na szkle, wyroby z gliny, haft, rzeźba i płaskorzeźba, tradycyjna zabawka, plecionkarstwo, mała architektura. Otwarcie wystawy XX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży było doskonałą okazją do wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

  Powyżej prezentujemy naszych laureatów - gratulacje!!!

 • Święto Konstytucji

  27 kwietnia w naszej szkole uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa IVa przygotowała z tej okazji akademię, podczas której uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie oraz sytuację polityczną tamtych czasów. Podczas uroczystości recytowano wiersze, śpiewano pieśni o charakterze patriotycznym. Ten słowno - muzyczny montaż był oddaniem hołdu twórcom konstytucji.

  Święto Konstytucji - Obrazek 1

 • Turniej BRD

  Turniej BRD

  W konkursie udział wzięło sześć drużyn ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta i gminy Bytów oraz dwa zespoły ze szkół gimnazjalnych. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo. W części teoretycznej uczniowie zmagali się z odpowiedziami w teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejny etap polegał na pokonaniu rowerem przeszkód na torze oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej. 
  Rywalizację uczestników oceniali asp. szt. Jarosław Juchniewicz, st. sierż. Dawid Słomiński, sierż. Damian Chamier Gliszczyński, Andrzej Hrycyna z Wydziału Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytowie, Grzegorz Domżalski prezes kompleksu basenowo-rekreacyjnego oraz Artur Wardyn z Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie. 
  W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Niezabyszewa, a tuż za nimi drużyna z SP nr 2 w Bytowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został w tej kategorii wiekowej Tomasz Sawicki ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim. 

  Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Bytów w powiatowym etapie konkursu. Każda z drużyn otrzymała dyplomy za uczestnictwo w turnieju, puchary oraz nagrody.

 • W Tajemniczym Ogrodzie

  W Tajemniczym Ogrodzie

  24 kwietnia uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wybrali się na spektakl pt. „W tajemniczym ogrodzie” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

  Trwający 1h 30min spektakl, nawiązywał do książki F. H. Burnett pt.„Tajemniczy ogród." W przystępny dla uczniów sposób spektakl opowiadał o dziewczynce o imieniu Mary, która została sierotą i trafiła pod opiekę wuja mieszkającego w ponurym zamku. Tam też po pewnym czasie bohaterka odnalazła tytułowy tajemniczy ogród, który wraz ze swoim kuzynem Colinem i przyjacielem Dickiem uczynili pięknym, tętniącym życiem miejscem. 

  Ta niezwykła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury zainteresowała, a może nawet zachwyciła młodych widzów, którzy z uwagą i w skupieniu śledzili przygody Mary oraz innych mieszkańców zamku. Ważną rolę w przedstawieniu pełniła scenografia, światło, muzyka i inne efekty dźwiękowe. Spektakl uzmysłowił uczniom, że w dużej mierze od nas samych zależy, czy nasze życie jest zaniedbanym, zapomnianym ogrodem, czy też miejscem radości wypełnionym przyjaźnią i sensem.

  PRZED WIZYTĄ W TEATRZE - OBOWIĄZKOWE LODY

  W Tajemniczym Ogrodzie - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

 • IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV"

  23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gostkowie odbył się  Gminny Konkurs „Mistrz ortografii klas czwartych”. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Bytów. Naszą placówkę reprezentowały: Zuzia Hemmerling, Julia Karczewska oraz Hania Kanarek. Uczennice po przejściu szkolnych eliminacji podczas konkursu w Gostkowie pisały dyktando, wyszukiwały w ciągu 5 minut jak najwięcej wskazanych wyrazów  w słowniku ortograficznym, a także musiały wytłumaczyć ich pisownię, podając regułę ortograficzną.

  Każdy uczestnik zmagań o tytuł mistrza ortografii został nagrodzony dyplomem.

  IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 1

  IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 2    IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 3

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi 2018 przebiega pod hasłem

   "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem"

  Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. 

  Dzień Ziemi - trochę historii
  Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku. Już nasi dalecy przodkowie wiedzieli, że 21 kwietnia to wyjątkowa data. Na długo przed ustanowieniem Międzynarodowego Dnia Ziemi świętowali wówczas odrodzenie przyrody po długiej zimie do nowego życia.

  Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Z okazji tegorocznych Dni Ziemi, uczniowie naszej szkoły  wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu ich zaangażowaniu nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

  Dzień Ziemi - Obrazek 1

  Dzień Ziemi - Obrazek 2

strona:

Galeria zdjęć