•                              Ślubowanie klasy I
          • Ślubowanie klasy I

26.01.2021 r. Pełnoprawni pierwszoklasiści

Dnia 26 stycznia odbyła się w naszej szkole wyjątkowa uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Jest to dzień, który zapada głęboko w serca nie tylko naszych najmłodszych ale również ich bliskich. Początek roku szkolnego, nie był jednak łaskawy i ze względu na pandemię nie udało się przeprowadzić uroczystości prędzej w całym składzie.

Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej musieli przedstawić  to, czego już się w szkole nauczyli. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz prezentacja poszczególnych edukacji.

Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów, które wzbudziło wiele emocji. Aktu pasowania kolorowym ołówkiem, dokonał dyrektor naszej szkoły pan Andrzej Marmołowski. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim. Dowodem były akty pasowania na ucznia wręczone dzieciom przez wychowawczynię panią Krystynę Zmuda Trzebiatowską.

Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczniowie zostali zaproszeni do świelicy na słodki poczęstunek. Radość z otrzymanych prezemntów była ogromna. Z całości spotkania, sporządzony został film dla rodziców, którzy nie mogli uczesniczyć w tym wyjątkowym dniu osobiście.

• Kulig klas I-III

19.01.2021 r. Kulig klas I-III

Przepiękna, iście zimowa aura przywitała naszych uczniów zaraz po feriach. Tym samym, naukę stacjonarną uczniowie klas I-III rozpoczęli kuligiem. Wyruszyli sanną, po ośnieżonej, nierównej i wyboistej drodze. Na zakrętach dzieci wybuchały śmiechem i z radością spadały z sanek. Zabawa była przednia a na zakończenie wszyscy upiekli kiełbaski i zjedli je ze smakiem.

• Harmonogram dowożenia od dn.18 stycznia

I kurs Szkoła-Mała Wieś-Szkoła 6.45-7.10

1. Choszcz Julia kl. II
            2. Pruszak Alan kl. III