• Nauczanie hybrydowe w klasach I-III Szkoły Podstawowej im. Św. Jana Pawła II w Pomysku Wielkim w dniach 15- 26.03.2021r.

Zgodnie z rozporządzeniem MEiN w naszym województwie od 13 marca zaczną obowiązywać nowe zasady bezpieczeństwa. Dotychczas klasy 1-3 pobierały naukę w trybie stacjonarnym. Od poniedziałku 15 marca będą funkcjonować w trybie mieszanym, czyli hybrydowym.

Podajemy ogólne procedury  organizacji pracy w klasach 1-3 w naszej szkole

od 15 marca do 28 marca 2021r. z możliwością przedłużenia.

Szkoła pracuje w dalszym ciągu z przyjętym planem lekcji w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Wszystkie dotychczas obowiązujące zasady reżimu sanitarnego zostają nadal utrzymane.

Przypominamy o dezynfekcji/ częstym myciu  rąk, zasłanianiu twarzy maseczką, dystansie społecznym oraz nadal obowiązującym zakazie wchodzenia do szkoły osób postronnych.

Stołówka działa normalnie, według przyjętego harmonogramu korzystania z niej, w reżimie sanitarnym. Obiady dla dzieci przychodzących do szkoły w trybie stacjonarnym będą wydawane jak dotychczas.

Ze stołówki  korzystają wyłącznie uczniowie, którzy w danym dniu uczą się w szkole.

Zajęcia dodatkowe np. rewalidacja, terapia, zajęcia logopedyczne itp. będą realizowane w tygodniowym rozkładzie w porozumieniu z nauczycielami prowadzącymi  oraz wychowawcą klasy.

W celu zapoznania się z harmonogramem proszę kliknąć w poniższy link.

tabela.pdf

• Szkolne Rekolekcje Wielkopostne 2021

Z uwagi na sytuację związaną z koronowianinem tegoroczne szkolne rekolekcje wielkopostne organizowane w tradycyjnej formie nie były możliwe. Dlatego też Wydział Katechetyczny we współpracy z Wydziałem Duszpasterskim Kurii Diecezjalnej w Pelplinie przygotował nagrania wideo oraz materiały i pomoce do przeprowadzenia zajęć rekolekcyjnych online. Rekolekcje zostały przygotowane przez trzyosobowe zespoły osób dla poszczególnych grup wiekowych. Miło nam poinformować, że pracująca w naszej szkole katechetka Małgorzata Nowak została zaproszona do współorganizacji rekolekcji dla dzieci z klas I – III.

Ponadto w czasie zajęć religii w szkole dzieci przeżywały Drogę Krzyżową oraz zastanawiały się, jak mogą dobrze przygotować się do najważniejszych dla chrześcijan Świąt Wielkanocnych.

Uczniowie naszej szkoły chętnie wzięli udział w rekolekcjach, a owoce ich pracy zostały zebrane w poniższym filmiku:

Niedziela 28.04.2024