• AKTYWNI BŁĘKITNI

W bieżącym roku  szkolnym  ponownie przystąpiliśmy do  udziału w programie edukacyjnym Wód Polskich –
            Aktywni Błękitni.

Podczas realizowania kolejnych zadań uczestniczyliśmy m. in. w akcji sprzątania świata. Najmłodsi uczniowie brali udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej –Graficzny list do Ziemi. 15 grudnia 2020 roku w ramach powyższego programu klasa IV, VIa oraz VIb obejrzała online spektakl teatralny pt. Nowa Hydrozagadka, czyli dzieci i ryby mają głos. Poruszona została w nim tematyka występowania ekstremalnych zjawisk atmosferycznych - powodzi i suszy związanych ze zmianami klimatycznymi. Spektakl o charakterze edukacyjnym miał na celu podniesienie świadomości ekologicznej i upowszechnienie wiedzy na temat szeroko rozumianej gospodarki wodnej. Wydarzenie zakończył quiz, dzięki któremu uczniowie sprawdzili swoją  wiedzę na temat, jak przeciwdziałać skutkom suszy i powodzi,  dbać o retencję wód, która jest odpowiedzią na postępujące zmiany klimatyczne.

Ostatnio uczniowie brali również udział w konkursie plastycznym przedstawiającym lodołamacze w trakcie wykonywania swojej pracy. Przed nami jeszcze sporo zaplanowanych działań, które będą systematycznie realizowane.

• Śpiewanie kolęd

Zgodnie z polską tradycją kolędy możemy śpiewać do Święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do 2 lutego. Chcieliśmy wykorzystać ten czas maksymalnie, dlatego też w ostatnich dniach na religii uczniowie kl. 1-3 oraz przedszkolaki radośnie wyśpiewywały Panu Jezusowi kolędy. Właściwie nie tylko wyśpiewywały, ale również wytańczyły i uwielbiły Dzieciątko w tańcu z kolorowymi flagami.

29 FINAŁ WOŚP

#dokoncaswiataijedendziendluzej

Szkolne Koło Wolontariatu wraz grupą wolontariuszek zagrało w 29. Finale WOŚP dla dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Graliśmy w Pomysku Wielkim oraz Bytowie. Nie straszny był mróz ani niedzielna mobilizacja do wyjścia z domu. Zbiórkę pieniędzy do puszek zaczęliśmy od porannej mszy w naszym kościele, gdzie mieszkańcy okazali się mieć ogromne serce i chętnie dorzucali swoją cegiełkę na szczytny cel.

Punkt nastepny- zbiórka w Bytowie, gdzie przemaszerowaliśmy ulicami miasta. Wolontariuszki na koniec ugrzaly się ciepłą herbatką i zupką pomidorową w BCK i ruszyły na kolejne zbiórki w miasto.

Nasze wolontariuszki:

Oliwia Węsierska kl. VIII