• Pomarańczowo, dyniowo i przepysznie!

"Człowiek został stworzony dla człowieka,

aby człowiek pomagał człowiekowi"

Dziś pomagaliśmy wszyscy! Cała szkoła... nauczyciele oraz pracownicy szkoły, dzieci i rodzice. Dziękujemy również pani Justynie, pani Gabrysi i pani Judycie. Dzień Dyni był świetną okazją do tego aby wesprzeć rehabilitację Kamila.

Było pomarańczowo, dyniowo i przepysznie! Dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten dzień był magiczny!

Szkolne Koło Wolontariatu oraz organizatorzy: p. A. Mańska, p. A. Sikorska, p. A. Płaczkiewicz, p. E. Pinkert

Już pachnie dyniowymi pysznościami nasze MAMY działają

• Jak działają nasze mięśnie???

Drodzy Rodzice... rozebranie kurczaka na części pierwsze, to dla siódmoklasistow pestka! Z chęcią pomogą w kuchni

Współdziałanie mięśni, kości, stawów i ścięgien w wykonywaniu ruchu - jak to się dzieje, że nasza kończyna górna się rusza, sprawdzali siódmoklasiści na lekcji biologii. Śmiechu było co niemiara

• Zajęcia świetlicowe z panią Anią

Barwienie soli za pomocą mazaków! Wraz ze zmianą pory roku, często mamy ochotę zmienić także dekoracje w naszym domu. Nowe ozdoby wiążą się jednak z koniecznością wydania pieniędzy. A gdyby takie rzeczy zrobić samodzielnie? Kolorowa sól to sposób na ozdobienie domu lub własnoręczny prezent dla najbliższych a ponadto spędzenie wolnego czasu z dziećmi

• Zbieraj baterie i telefony

Tylko w tym miesiącu zebraliśmy już 60kg zużytych baterii!! Baterie zbieramy do końca maja 2022 roku. W poniedziałek ze szkoły odebrany zostanie drugi ciężki i wypełniony po brzegi karton.

Przyłączcie się do naszej akcji i zbierajcie baterie razem z nami Liczymy na Was!

• Dzień piżamy

Idąc za słowami naszego patrona- Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to co posiada, lecz przez to kim jest; nie przez to co ma, lecz przez to czym dzieli się z innymi".

Był to szczególny dzień w naszej szkole! Uczniowie mali i duzi ubrali dzisiaj piżamy na znak solidarności z dziećmi z oddziałów onkologicznych. Odbył się kiermasz, upieczonych przez uczniów, babeczek. Były m.in. babeczki lukrowane, z posypką, z kawałkami owoców, z powidłami, z czekoladą i wiele innych! Wszystkie przepyszne i wszystkie sprzedane!!! Pomaganie to piękna sprawa a zwłaszcza kiedy pomagają dzieci. Mamy wspaniałych młodych ludzi o wielkich sercach

Łącznie udało nam się zebrać równe 1000 zł i sporo misiaków Cała kwota oraz misie przekazane zostaną na oddział onkologii dziecięcej w Gdańsku.

Z całego serca dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu babeczek oraz wszystkim nauczycielom, uczniom, zerówkowiczom i przedszkolakom za chęć niesienia pomocy i zaangażowanie w ten szczególny dzień.

Pozdrawiamy,

• 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

14 października - Dzień Edukacji Narodowej-

to dzień wszystkich osób związanych ze szkolnictwem.

Odświętnie ubrane dzieciaki, eleganccy nauczyciele, życzenia, kwiaty, uroczysta akademia w wykonaniu uczniów kl. VIIIa przygotowana pod okiem pani Ireny Jurczak oraz pana Krzysztofa Jachyry to tylko część tego jakże ważnego dla wszystkich dnia.

Występy naszych uczniów to chyba coś, na co wszyscy czekali z utęsknieniemDzisiejsze widowiska wywołały nie tylko uśmiech i zaciekawienie ale też zadumę i łzy wzruszenia

Korzystając z okazji, pan Dyrektor Andrzej Marmołowski wręczył nagrody dyrektora nauczycielom: pani Ewie Pinkert, pani Renacie Labuda, pani Gosi Pawłowskiej i pani Alicji Mańskiej.

Serdecznie gratulujemy!

Niedziela 28.04.2024