• Harmonogram kontaktów nauczycieli przedmiotów z uczniami

            Szanowni Państwo, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID – 19, z dniem 25.03.2020 r. przechodzimy na formy nauczania na odległość. Jest to w chwili obecnej obowiązkowa forma edukacji dzieci i młodzieży.
            Bardzo prosimy o wzajemną wyrozumiałość, cierpliwość i dużą dawkę pozytywnej energii, gdyż wszyscy jesteśmy w obecnej chwili w bardzo trudnej sytuacji i tylko współdziałając uda nam się osiągnąć zamierzony efekt czyli dobro naszych dzieci.

             

            Harmonogram kontaktów nauczycieli przedmiotów z uczniami

            obowiązujacy od dn. 25 marca 2020

          • Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych

            Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

            Od poniedziałku, 16 marca br. wychowankowie i uczniowie nie przychodzą do przedszkoli i szkół. Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy;

            Lekarze, specjaliści, eksperci WHO wskazują, że wprowadzenie odpowiednich i odpowiedzialnych działań może ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. Obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce może zagrozić zdrowiu obywateli. Dlatego na podstawie tzw. specustawy Minister Edukacji Narodowej przygotował rozporządzenie, które czasowo ogranicza funkcjonowanie jednostek systemu oświaty na obszarze całej Polski.

            Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

            Rodzicu,

            • ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13 marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
            • zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole. Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę. Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
            • jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni. Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
            • przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
            • rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz;
            • śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

            Uczniu,

            • pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
            • przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od nauki;
            • odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje. Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
            • przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

            Platforma epodreczniki.pl i materiały do samodzielnej nauki

            Zachęcamy nauczycieli, aby w najbliższym czasie wspierali uczniów w nauce i przekazywali materiały do samodzielnej pracy w domu. Szczególnie prosimy o objęcie opieką uczniów, którzy przygotowują się do tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, maturalnego oraz zawodowego i udostępnienie im niezbędnych materiałów.   

            Rekomendujemy wykorzystanie w tym celu następujących rozwiązań:

            • dziennik elektroniczny;
            • strona internetowa szkoły, przedszkola, placówki oświatowej;
            • mailing do rodziców, a w przypadku uczniów starszych wysyłanie materiałów bezpośrednio do młodzieży.

            Na platformie Ministerstwa Edukacji Narodowej epodreczniki.pl udostępniliśmy e-materiały do wykorzystania przez nauczycieli lub do samodzielnej nauki przez uczniów. Epodręczniki.pl to biblioteka bezpłatnych, sprawdzonych, zgodnych z aktualną podstawą programową materiałów edukacyjnych.

            Jak się zabezpieczyć przed koronawirusem?

            • Często myj ręce przy użyciu mydła i wody.
            • Przy kasłaniu i kichaniu zakrywaj usta i nos. Zachowaj co najmniej metr odległości od osób, które kaszlą i kichają.

             

            Osoby wracające z regionów zarażonych koronawirusem powinny powiadomić o tym telefonicznie stację sanitarno-epidemiologiczną lub zgłosić się do oddziału obserwacyjno-zakaźnego. Więcej informacji dotyczących koronawirusa na stronie: gov.pl/koronawirus

            Podejrzewasz u siebie koronawirusa? Zadzwoń pod numer 800 190 590!

            Bezpłatna infolinia NFZ jest czynna całą dobę, przez 7 dni w tygodniu. Wykwalifikowani konsultanci poinformują Cię, co zrobić, by otrzymać pomoc.

            Departament Informacji i Promocji
            Ministerstwo Edukacji Narodowej

             

        • Pasowanie na czytelnika
          • Pasowanie na czytelnika

            6 marca w naszej szkole odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki. To wyjątkowa chwila dla pierwszoklasistów, którzy w tym dniu stają się pełnoprawnymi użytkownikami biblioteki szkolnej.

            W związku z tym uczniowie klasy pierwszej odwiedzili bibliotekę szkolną.  Recytowane wiersze oraz zaśpiewane piosenki podkreśliły znaczenie oraz ważność każdej książki w zasobach biblioteki szkolnej. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem przysłuchiwali się i starali zapamiętać autorów przedstawionych tekstów oraz tytuły  i krótkie fragmenty wierszy.

            Po krótkiej inscenizacji Pani Małgorzata –nauczyciel bibliotekarz przybliżyła dzieciom podstawowe pojęcia, tj. biblioteka, księgarnia, wypożyczalnia. Zapoznała również uczniów z regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych i omówiła zasady poszanowania książek. Po krótkim "egzaminie" odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki. Wraz z nim uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci do grona użytkowników szkolnych zasobów książkowych.

             Na pamiątkę uroczystości wszyscy otrzymali dyplomy. W bibliotece została przygotowana gazetka oraz wystawka lektur skierowanych do najmłodszych czytelników.  

            Małgorzata Marmołowska

        • Ksiądz Biskup odwiedził naszą szkołę
          • Ksiądz Biskup odwiedził naszą szkołę

            W ramach wizytacji duszpasterskiej parafii Pomysk Wielki, 3 marca 2020 r. naszą szkołę odwiedził ks. bp. pomocnicy Arkadiusz Okroj.

            W imieniu całej społeczności szkolnej, księdza biskupa przywitał dyrektor szkoły pan Andrzej Marmołowski. Julia i Michał w kilkunastu słowach opowiedzieli o szkole oraz o naszym patronie, świętym Janie Pawle II, w którego słowa się wsłuchujemy i próbujemy Go naśladować.

            Atmosfera spotkania od samego początku była rodzinna. Ksiądz biskup z wielką otwartością witał się z uczniami. Przedszkolaki wyśpiewały dla specjalnego gościa jedną z ulubionych piosenek religijnych „Nie ma takiego jak Jezus”.

            Ks. biskup dowiedział się, że aż połowa uczniów naszej szkoły uczy się języka kaszubskiego, poznając przepiękne tradycje przodków, kultywując tę piękną kulturę. Razem z uczniami, ubranymi w kaszubskie stroje bp. Okroj zaśpiewał „Kaszubskie jeziora”.

            Na zakończenie krótkiej prezentacji cała szkoła zaśpiewała radośnie piosenkę o tym, jak poszukuje skarbów i podąża ścieżkami Jana Pawła II.

            Ks. biskup skierował do nas kilka słów, uwrażliwiając na umiejętność słuchania, szczególnie dzisiaj w zagonionym, hałaśliwym świecie. Spotkanie było również okazją, by wręczyć dyplomy uczennicom Zuzannie Hemmerling, Zofii Szreder i Michalinie Zorn za udział w etapie rejonowym XI konkursie Biblijnym Diecezji Pelplińskiej „Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich” i złożyć Zosi i Michalinie gratulacje za zakwalifikowanie się do etapu finałowego.

            Na zakończenie wizyty ks. biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa i udał się na spotkanie z nauczycielami oraz słodki poczęstunek.

        • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
          • Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

            PILECKI i INKA - żołnierze niezłomni

            KLIKNIJ

            2 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tego Dnia w naszej szkole odbyły się I biegi pamięci. Nie chodziło o wynik sportowy, ale o ideę, jaką jest symboliczne uczczenie żołnierzy, bohaterów niezłomnych wymordowanych przez komunistyczny reżim po II wojnie światowej. W biegach wzięli udział uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej od przedszkola do 8 klasy.

            Biegi rozpoczęły się od przypomnienia kim byli wyżej wymienieni „Żołnierze wyklęci” – ostatni rycerze Rzeczypospolitej. Byli to żołnierze podziemia niepodległościowego i antykomunistycznego, stawiający opór sowietyzacji Polski i podporządkowaniu jej ZSRR w latach 1944-1963 walczyli o wolną Polskę mordowani przez sowietów i komunistów polskich w PRL-u „wyklęci”, skazani na niepamięć.

            Możemy być dumni z naszych uczniów, którzy wygrali tegoroczny bieg.  Gratulujemy

            Hanna Małszycka, Wiktor Szymański, I miejsce w  kategorii klas przedszkolnych.  

            Kornelia Szulc, Tymoteusz Szulc, I miejsce w kategorii klas 0  

            Amelia Przecherka, Jakub Sieprawski, I miejsce w  kategorii klas I 

            Hanna Wolska, Michał Popowicz, I miejsce w kategorii klas II  

            Oliwia Las, Karol Piekarski, I miejsce w  kategorii klas III  

            Magdalena Przecherka, Natan Fornal, I miejsce w kategorii klas V

            Zofia Szreder, Damian Popowicz, I miejsce w kategorii klas VI

            Oliwia Węsierska, Szymon Piechowski, I miejsce w kategorii klas VII

            Natalia Szychucka, Michał Waldowski, I miejsce w kategorii klas VIII

             

            Opiekun  dziękuje wolontariuszom Ani Żyła, Mai Depka Prądzyńskiej, Natalii Szychuckiej, Michałowi Waldowskiemu  za pomoc podczas biegu.

        • Bycio - promocja książki
          • Bycio - promocja książki

            28 lutego w Szkole Podstawowej nr 1 w Bytowie odbyła się promocja trzeciej części "Bycia " autorstwa p. Anny Gliszczyńskiej oraz Powiatowy Konkurs recytatorski: „Kaszubski świat w literaturze zaklęty” na podstawie I i II części "Bycia herbu Kasztan" zorganizowany przez nauczycielki języka kaszubskiego p. Mirosławę Gołębiowską oraz p. Danielę Laskę.
            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy III i VIb

            • Milena Kropidłowska
            • Magdalena Kręczkowska
            • Agata Mallek
            • Zofia Szreder

            Nasi uczniowie otrzymali wyróżnienia.

            Gratulujemy!

            Renata Labuda

        • Dzień Babci i Dziadka
          • Dzień Babci i Dziadka

            „Rzecz się wydarzyła ogromnie wesoła. 

            Babcia z Dziadkiem przyszli dzisiaj do przedszkola!!!”

            W piątek 28.02.20 mieliśmy zaszczyt gościć w przedszkolu BABCIE I DZIADKÓW naszych Przedszkolaków. Z tej okazji nasi milusińscy przygotowali występy artystyczne. Były wiersze, piosenki, przedstawienie pt.”Czerwony Kapturek” w uwspółcześnionej wersji, wspólne tańce i zabawy.
            Spotkanie uświetnił swoim występem -Zespół "Sekretë" - z  naszej szkoły. Podczas spotkania znaleźliśmy trochę czasu na wyciszenie i odpoczynek. Pomógł nam w tym Dziadek Mirek, który przeczytał dzieciom, i przy okazji wszystkim zgromadzonym gościom, wiersz J. Brzechwy pt. „ Leń” w ramach realizacji programu „ ROK W RYTMIE J. BRZECHWY.” Niezapomniane wrażenia i wspomnienia zostaną z nami do następnego razu.

        • „MĄDRE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”
          • „MĄDRE DZIECI SEGREGUJĄ ŚMIECI”

            W piątek 21.02.20 Burmistrz Mateusz Oszmaniec odwiedził nasze Oddziały Przedszkolne. Powodem była akcja ekologiczna – „Segregacja odpadów.” Dzieci miały okazję po raz kolejny przypomnieć sobie o sposobach segregacji śmieci oraz o tym jakie to ważne dla NASZEJ PLANETY i nas samych.
            Wizyta pana Burmistrza Oszmańca  była również powodem do poznania przez dzieci kolejnego wiersza J. Brzechwy. Pan Mateusz dał się namówić i przeczytał dzieciom wiersz pt.” Samochwała.”

        • Karnawałowy bal przedszkolaków
          • Karnawałowy bal przedszkolaków

            Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni.

            Taki bal jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości.
            W dniu 14.02.20 w Przedszkolu odbył się "Karnawałowy Bal Przebierańców.” Dołożyliśmy  wszelkich starań, by wystrój sali balowej wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym przedszkolakom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

          • Na straganie w dzień targowy.............

            „ Na straganie w dzień targowy…..”- pan Jan Treder tak zaczął spotkanie z Przedszkolakami 06.02.20. Zaproszony przez nas gość przygotował dla dzieci kolejny wiersz Jana Brzechwy pt.” Na straganie” w ramach realizacji programu „ROK W RYTMIE BRZECHWY”. Dzieci z zaciekawieniem słuchały wiersza. Potem przyszła pora na rozmowę  na temat wysłuchanego utworu.
            P. Jan Treder opowiedział również dzieciom o swojej pracy jako przewodniczący Rady Miejskiej w Bytowie. Na zakończenie dał się również zaprosić do wspólnej zabawy i tańców.

            Dziękujemy.

      • Godziny dzwonków

        Sobota 27.04.2024
      • Kontakty

          • Nazwa szkoły
          • Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim
          • Telefon
          • +48 59 822-49-10
          • Adres szkoły
          • ul. Gdańska 33
            77-121 Pomysk Wielki
            Poland
      • Herb Polski
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych