• iTeatr TVP
          • iTeatr TVP

            20 listopada o godz. 11.30. dzieci z przedszkola i zerówki miały okazję uczestniczyc w spektaklu teatralnym  na żywo bez wychodzenia ze szkoły. Obejrzeli „Baśń o trzech konikach” transmitowaną z Teatru Animacji w Poznaniu.

            Jak być dobrym przyjacielem, również dla samego siebie?
            Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…? W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że sam - właśnie taki, jaki jest -  jest ważny i potrzebny i wiele znaczy dla całego lasu…
            „Baśń o trzech konikach” to prosta opowieść inspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.

            iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.
            iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

            8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VIa przedstawili losy Ojczyzny od czasu ostatniego rozbioru po rok 1918, kiedy to ponownie Polska pojawiła się na mapie Europy.

                        Zaprezentowane podczas akademii  wiersze i pieśni patriotyczne nawiązywały do najważniejszych powstań narodowych oraz ukazywały losy Polaków dążących do niepodległości.

                        Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem o godz. 1111 hymnu państwowego.

                       

            Irena Jurczak

        • Witajcie w naszej bajce - Dzień Postaci z Bajek
          • Witajcie w naszej bajce - Dzień Postaci z Bajek

            Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

            Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

            Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęli się uczniowie klasy VIB. W holu przygotowali wraz ze swoimi rodzicami mały poczęstunek (jabłka od złej macochy, słodycze Baby Jagi, sok z gumijagód), była muzyka bajkowa i quizy związane z bajkami. Oryginalne plakaty postaci bajkowych przygotowali uczniowie.

            Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, piratów, Minionki, Czerwone Kapturki, Myszki Miki, Króla Lwa i wiele innych bajkowych postaci. 

            Małgorzata Marmołowska, Anna Płaczkiewicz

        • Niebo spotkało się z ziemią czyli Bal Wszystkich Świętych
          • Niebo spotkało się z ziemią czyli Bal Wszystkich Świętych

            Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. W tym roku sala zapełniła się aniołami i kilkunastoma świętymi, a wśród nich byli m.in. Maryja, święta Agnieszka, święty Józef, święty Franciszek, święty Hubert, święty Jan Bosko.

            Anioł prowadzący zabawę, katechetka Małgorzata Nowak, poprowadziła dzieci drogą do nieba śladami Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Nie zabrakło również zagadek o świętych, rzutu aureolą, czy zabawy z wędrującą aureolą. W tańcu, do piosenki Mieczysława Szcześniaka, wytańczyliśmy słowa księdza Jana Twardowskiego, że „niebo chodzi po ziemi, ziemia chodzi po ziemi – jest jeden świat”. I rzeczywiście tak u nas było.

            Zabawa odbyła się dzieci w dwóch grupach wiekowych, pierwszy bal dla dzieci z klas I – III, a drugi bal dla dzieci przedszkolnych. W sumie na balu bawiło się 100 dzieci. Każde dziecko na pamiątkę udziału w tym świątecznym wydarzeniu otrzymało książeczkę o świętym patronie.

            Małgorzata Nowak

          • VIII Konkurs Piosenki Patriotycznej

            We wtorek, 5 listopada 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niezabyszewie z filią w Rekowie odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki Patriotycznej. W muzycznych zmaganiach rywalizowali ze sobą przedstawiciele szkół podstawowych powiatu bytowskiego, którzy zaprezentowali się w 3 kategoriach.

            Głównym celem konkursu było promowanie młodych talentów oraz popularyzacja pieśni patriotycznych. Umiejętności wokalne uczestników oceniała 5-osobowa komisja powołana przez organizatora konkursu, która wskazywała na wysoki poziom umiejętności muzycznych uczniów. Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe i Urząd Miejski w Bytowie, a Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Niezabyszewie z filią w Rekowie przygotowała dla gości słodki poczęstunek.

            Kategoria: zespoły wokalne

            I m. – zespół wokalny ze SP w Niezabyszewie z filią w Rekowie, opiekun – Bernadeta Wnuk-Lipińska

            II m. – zespół wokalny ze SP w Pomysku Wielkim, opiekun – Krzysztof Jachyra

            III m. – zespół wokalny ze SP nr 2 w Bytowie, opiekun – Danuta Rekowska-Rezmer 

             

            Krzysztof Jachyra

        • Wieści z przedszkola - Dzień marchewki
          • Wieści z przedszkola - Dzień marchewki

            Z okazji Dnia Marchewki warto pożywić się tym charakterystycznym pomarańczowym warzywem.Nie tylko dlatego, ze jest smaczna, ale przede wszystkim posiada liczne wartości odżywcze.

            We wtorek 29.10.19 zorganizowaliśmy w naszym Przedszkolu ZDROWY, POMARAŃCZOWY DZIEŃ MARCHEWKOWY.

            Dzieci mogły spróbować marchewki pod wieloma postaciami :jako sok, frytki, surowej do schrupania, ale co najważniejsze przypomniały sobie o zdrowotnych właściwościach marchewki.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

        • Teatr po raz kolejny - Chłopcy z Placu Broni
          • Teatr po raz kolejny - Chłopcy z Placu Broni

            29 października klasa Va i Vb z wychowawcami p.Damianem Pokładowskim i p. Krzysztofem Jachyrą wybrały się do Gdańska na spektakl „Chłopcy z Placu Broni”.

            W swojej najnowszej produkcji Stowarzyszenie Teatralne Ingenium przeniosło na deski teatru ponadczasową opowieść Ferenca Molnára o przyjaźni, braterstwie i poświęceniu. Historia małego Nemeczka, bohaterskiego Boki i jego chłopców, walczących o swój plac pozaszkolnych zabaw, znana jest doskonale wielu pokoleniom Polaków jako lektura szkolna i na stałe utkwiła w naszej świadomości. Teraz jej uniwersalny przekaz został wzbogacony o ponad dwadzieścia wzruszających utworów, dynamiczną choreografię oraz pełne autentyczności wokale młodych artystów Stowarzyszenia, którzy z oddaniem przenieśli widzów do Budapesztu, gdzie u schyłku XIX wieku rozgrywa się ta piękna historia. 

            Po spektaklu nasi uczniowie podziwiali młodych artystów, ich talenty sceniczne oraz całe przedstawienie.  Wiele osób stwierdziło, że spektakl był 1000 razy lepszy jak czytanie lektury.

            Krzysztof Jachyra, Damian Pokładowski

        • Dzień Kundelka
          • Dzień Kundelka

            W tym roku w naszej szkole organizujemy dni, w których poszczególne klasy zapraszają całą szkołę do wspólnej zabawy. Każda klasa w barwny i ciekawy sposób zaprezentuje wylosowane wcześniej święto. W piątek 25 października 2019 r. odbył się Dzień Kundelka. Uczniowie klasy VA wraz z wychowawcą zadbali o to, aby ten dzień upłynął pod znakiem uśmiechu i zabawy.  Szkolny korytarz wypełnił się dziećmi przebranymi za kundelki oraz pluszowym pieskami. W ramach tego dnia odbyły się konkursy na najpiękniejszy rysunek, na najciekawsze przebranie oraz zbiórka karmy dla psów z Fundacji ,,Nasze Futrzaki” w Przyborzycach.

            DZIEŃ KUNDELKA W PRZEDSZKOLU

            Nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

            W naszym przedszkolu oprócz rozmów , zabaw, zorganizowaliśmy  we  współpracy z SOŁECTWEM POMYSK WIELKI I POMYSK MAŁY zbiórkę karmy dla piesków z naszej okolicy. Dziękujemy za hojność. Z wizytą i swoimi opiekunami przyszedł do nas piękny piesek – „dogoterapeuta”- . Dzieci i piesek miło spędziły ze sobą czas.

            Anna Płaczkiewicz, Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

          • Kłamczucha

            W ramach realizacji programu „ROK W RYTMIE BRZECHWY”  w październiku p. Damian Pokładowski nauczyciel WF -u w naszej szkole odwiedził naszych przedszkolaków i przeczytał im wiersz pt.” Kłamczucha.” Po przeczytaniu wiersza dzieci wzięły udział w rozmowie na temat jego treści. Ważne jest, aby zapamiętały, że:

            - za kłamstwo ponosimy karę i mamy kłopoty;
            - kłamstwem krzywdzimy kolegów, rodziców;
            - ktoś przez moje kłamstwo może czuć się źle, płakać;
            - kłamiąc mamy potem wyrzuty sumienia,
            - przez kłamstwo możemy stracić przyjaciół;
            - już nikt nam nie będzie wierzył, chociaż będziemy mówili prawdę;
            - będą nas przezywać ,,kłamczuch” itp.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

      • Godziny dzwonków

        Sobota 27.04.2024
      • Kontakty

          • Nazwa szkoły
          • Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim
          • Telefon
          • +48 59 822-49-10
          • Adres szkoły
          • ul. Gdańska 33
            77-121 Pomysk Wielki
            Poland
      • Herb Polski
      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
    • Galeria zdjęć

        brak danych