• Warsztaty w Płotowie
          • Warsztaty w Płotowie

            10 i 16 grudnia 2019roku w Zagrodzie Styp- Rekowskich w Płotowie, dzieci z naszej szkoły tańczące w zespole kaszubskim: „Sekrete” wzięły udział w warsztatach „Pierwsza gwiazdka na zagrodzie.”

            W nastrój zbliżających się świąt wprowadziła nas Pani Barbara Borzyszkowska, warsztaty odbyły się w klimatycznych wnętrzach  Zagrody. Były one nawiązaniem do dawnej tradycji, kiedy ludzie spotykali się i wspólnie pracowali, robili ozdoby, śpiewali, rozmawiali i bawili się. Spotkanie połączone było z robieniem i wypiekiem pierników.

            W programie m.in.:

            • warsztaty kulinarne:

            - pieczenie i lukrowanie pierników,

            • wspólny śpiew kolęd i oglądanie jasełek

             Był to fantastyczny spędzony czas, pełen niespodzianek i ciekawych doznań!

            Renata Labuda

        • VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek
          • VI Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek

            W  dniu 12 grudnia 2019 r. odbył się VI  Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Jasieniu i Stowarzyszenie "Nazaret" w Bytowie. W tym roku wyjątkowo konkurs przeprowadzono w Gospodarstwie Agroturystycznym „Sosenka” w Jasieniu. W konkursie wzięło udział  49  solistów  z 15 szkół podstawowych  powiatu bytowskiego.

            Uczniów naszej szkoły do konkursu przygotował pan Krzysztof Jachyra.

            Komisja   konkursowa  w składzie:  ks. Krzysztof Szary COr., p. Lech Rybarczyk i p. Mirosław Zahl biorąc pod   uwagę   dobór   repertuaru, poprawność  wykonania  linii melodyczno – rytmicznej, intonację  i całokształt  wykonania utworu,   po   wysłuchaniu    wszystkich uczestników, wyłoniła  następujących laureatów:

            Kategoria I     kl. I - II

            I miejsce  -  Zofia Białowąs – ZS Lipnica
            II miejsce – Amelia Przecherka – SP Pomysk Wielki
            III miejsce –  Zofia Sabisz – SP Parchowo
            Wyróżnienie: Wojtek Elwart – SP Nożyno, Magdalena Szewczak – SP Jasień, Anastazja Kosiedowska – SP Kołczygłowy,  Hanna Śliwa – SP nr 1 Miastko.

            Kategoria II,   kl. III-IV

            I miejsce   Damian Zander – SP Nożyno
            II miejsce –Dominika Zelewska - SP Jasień
            III miejsce- Jagoda Fenkanin – SP Niezabyszewo
            Wyróżnienie:  Zuzanna Kwasigroch – SP Kołczygłowy, Wiktoria Drozd  - SP nr 1 Miastko, Antonina Bazal – SP Półczno, Lena Smentoch – SP Rokity. 

            Kategoria III,    Kl. V – VI

            I miejsce   Zuzanna Kapiszka – SP Parchowo,
            II miejsce – Martyna Kosińska – SP Jasień,
            III miejsce- Gabriela Ciżmowska – SP nr 1 Bytów.
            Wyróżnienie: Dominika Krzewińska  SP Nożyno, Hanna Bargańska – SP Niezabyszewo, Natan Fornal – SP Pomysk Wielki, Małgorzata Cierzan – SP Nożyno.

             Kategoria IV  kl. VII – VIII

            I miejsce – Kacper Trzebiatowski - SP Studzienice
            II  miejsce – Julia Bronk – SP Parchowo
            III miejsce- Julia Palcat – SP nr 1 Miastko
            Wyróżnienie:  Celina Jakubek – SP Nakla, Julianna Złotkowska – SP Niezabyszewo, Michał Pranczk – SP Pomysk Wielki, Nina Szczerba – SM i AK Bazuny.

            GRATULUJEMY!!!

            Krzysztof Jachyra

        • Mikołajki
          • Mikołajki

            Dnia 6.12.2019r. odbyły się mikołajki. Na szkolnych korytarzach królował kolor czerwony. Dzień ten zapisał się na kartach historii naszej szkoły bardzo pozytywnie i z pewnością wielu chciałoby go powtórzyć.

            Anna Płaczkiewicz

        • Gdańsk znów oczaruje świąteczną iluminacją
          • Gdańsk znów oczaruje świąteczną iluminacją

            11 grudnia uczniowie kl. VIa  i VIb wybrali się na wycieczkę do Gdańska. Pierwszym punktem programu był seans w kinie Helios oraz zakupy upominków świątecznych w Galerii Forum. Następnie wszyscy udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego, przy dźwiękach kolęd mogliśmy poczuć magię świąt . Smak pierników i innych specjałów, zapach świerków ozdobionych tysiącem bombek i  kolorowych światełek dostarczał niezwykłych wrażeń. Z Anielskiego Młyna spoglądali na nas Trzej Królowie, anioły i święci. Nie zabrakło również elfów, Królowej Śniegu ze swoją świtą i rozśpiewanych kolędników. Podobnie jak w ubiegłych latach, na Targu Węglowym pojawił się także zakątek dla zakochanych pod jemiołą i bajkowa karuzela. Nie zabrakło także dodatkowych atrakcji, m.in. Parady w biało-srebnych kolorach, w których zobaczylismy postacie z baśni Andersena: Królową Śniegu, Bzową babuleńkę, dziewczynkę z zapałkami, ale też diabły z czarodziejskim lustrem i żonglujące bałwanki.. Myślę, że ta bajkowa, świąteczna atmosfera urzekła wszystkich uczestników wycieczki.

            Małgorzata Marmołowska, Izabella Kleinszmidt, Irena Jurczak

        • Konkurs Kolęd i Pastorałek
          • Konkurs Kolęd i Pastorałek

            W naszej szkole 10.12.2019roku odbył się XVI Konkurs „Kolęd i Pastorałek” dla klas I-VIII.  Organizatorami Konkursu byli Renata Labuda i Krzysztof Jachyra.

            Celami konkursu było: propagowanie obrzędów związanych ze Świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zainteresowań muzycznych, wytworzenie więzi wspólnotowych, integracja uczniów.

            Konkurs polegał na wykonaniu w jak najciekawszej aranżacji muzycznej kolędy lub pastorałki.

            W konkursie w sumie wzięło udział 42 uczniów naszej szkoły. Po przesłuchaniu kolęd i pastorałek, które wykonali uczniowie (siedem zespołów wokalnych,  14 solistów) komisja w składzie: Justyna Hering, Krzysztof Jchyra, Renata Labuda, gościnnie Pan Dyrektor naszej szkoły Andrzej Marmołowski, wyłoniła laureatów, którzy otrzymali maksymalną liczbę punktów.                

                               Klasy I-III kategoria zespoły

            I miejsce w kategorii zespołów wokalnych  klasa IIIa
            II miejsce w kategorii zespołów wokalnych klasa IIa
            III miejsce w kategorii zespołów wokalnych klasa Ia

                               Klasy V-VIII kategoria zespoły

            I miejsce w kategorii zespołów wokalnych klasa VII
            II miejsce w kategorii zespołów wokalnych klasa VI b
            III miejsce w kategorii zespołów wokalnych klasa Va

                              Klasy I-III kategoria soliści

            I miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Magdalena Kręczkowska
            II miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Marcelina Łącka
            III miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Katarzyna Majkowska

                              Klasy V-VIII kategoria soliści

            I miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Michalina Zorn
            II miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Nadia Reca
            III miejsce w kategorii solistów otrzymał(a) Michał Pranczk

            Najpopularniejszą kolędą na konkursie była: „Przybieżeli do Betlejem”, a nowością pastorałka „Od serca do ucha” w wykonaniu Michaliny Zorn.

            W przyszłym roku szkolnym 2020/2021 planujemy XVII edycję tego konkursu, dziękujemy wszystkim uczestnikom i tym, którzy przyczynili się do uświetnienia konkursu.

            Renata Labuda, Krzysztof Jachyra

        • Konkurs biblijny
          • Konkurs biblijny

            Zuzanna Hemmerling i Zofia Szreder z kl. VI b oraz Michalina Zorn z kl. V a zostały zwyciężczyniami eliminacji szkolnych XI Konkursu Biblijnego pt. „Życie pierwotnego Kościoła w opisie Dziejów Apostolskich” organizowanego przez Collegium Marianum Liceum Katolickie im. Jana Pawła II w Pelplinie.

            Eliminacje szkole zostały przeprowadzone 5 grudnia 2019 r. w naszej szkole. Wzięło w nich udział łącznie 14 osób. Przedmiotem konkursu był tekst Dziejów Apostolskich wraz z przypisami z Biblii Tysiąclecia. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 27 pytań.

            Etap rejonowy, do którego zakwalifikowały się dziewczęta odbędzie się 13 lutego 2020 r. w Kościerzynie. Trzymamy kciuki!

            Małgorzata Nowak

        • Nasi kolędnicy misyjni w ogólnopolskiej gazecie
          • Nasi kolędnicy misyjni w ogólnopolskiej gazecie

            Minął już prawie rok od kolędowania misyjnego na rzecz pomocy dzieciom w Rwandzie i Burundi.

            W tym roku Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci zachęca do kolędowania na rzecz dzieci w Amazonii. W  listopadowo-grudniowym numerze „Świata Misyjnego” znalazło się miejsce na wspomnienia i fotorelacje z ubiegłorocznych wydarzeń.
            Do rubryki „Kolędnicy Misyjni w obiektywie” zostało wybranych dwanaście zdjęć, w tym zdjęcie uczniów naszej szkoły, jako jedynych reprezentantów diecezji pelplińskiej.
            Z naszej małej cegiełki, którą dołożyliśmy w ubiegłym roku do Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci stworzyliśmy z innymi ekipami „cuda Bożej miłości” pośród różnorakiej biedy.

            Uczniowie, którzy w bieżącym roku chcą kolędować na rzecz dzieci w Amazonii, mogą zgłaszać się do katechetki, Małgorzaty Nowak.

            Małgorzata Nowak

          • "Aktywni Błękitni"

            W ramach projektu "Aktywni Błękitni" w październiku br. został ogłoszony w naszej szkole  konkurs na film krótkometrażowy na temat: Jak Wy oszczędzacie wodę? Przystąpiły do niego dwie uczennice klasy VII - Ola i Hania.

                        Mając świadomość tego, jak wielkim zagrożeniem dla naszej planety może być brak wody, dziewczyny  postanowiły przyłączyć się do ogólnopolskiej kampanii na rzecz  zapobiegania skutkom suszy. Umieszczając film w sieci na stronie organizatora - PGW Wody Polskie, przyczyniły się do propagowania działań mających na celu oszczędzanie wody.

                        Zachęcamy wszystkich do obejrzenia obrazu filmowego, jaki został zrealizowany przez Wasze koleżanki i oddania na niego głosu na stronie:  http://konkurs-stopsuszy.wide-vision.pl/

            Irena Jurczak

          • Co słychać u przedszkolaków?

            20.09.19  w naszym przedszkolu odchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.  Były tańce , zabawy, konkursy. Dzieci bawiły się świetnie, a malowanie kredą na  chodniku przed przedszkolem sprawiło im wielką frajdę. Kolejną atrakcją dla dzieci była wizyta pana dyrektora Andrzeja Marmołowskiego, który przyszedł przeczytać dzieciom jeden z wierszy Jana Brzechwy pt.” Kaczka dziwaczka”. Przedszkolaki słuchały z zainteresowaniem i dość ekspresyjnie reagowały na humor zawarty w  wierszu.

                                                                                                                            DZIĘKUJEMY PANIE DYREKTORZE.

            „NA WYSPACH BERGAMUTACH”

            W poniedziałek 25.11.19 p.Jacek Żmuda Trzebiatowski wprowadził dzieci z Przedszkola w świat wierszy J. Brzechwy.  Był to już kolejny raz z J. Brzechwą i jego wierszami. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza pt.”Na Wyspach Bergamutach.”Humor zawarty w wierszu wywołał radość i uśmiech. Dzieci doskonale bawiły się, chętnie razem z p. Jackiem recytowały wiersz.

            Dzieci z naszego Przedszkola  we wtorek 26.11.19 wybrały się do BCK w Bytowie na przedstawienie teatralne pt.:”Brzechwa w piosenkach.” Zorganizowane przez  

            Fabryka Kultury

            Spektakl o warzywach, które pragną zrobić WIELKIE MUZYCZNE SHOW.

            Warzywni śpiewacy -m.in. Marchewka, Kapusta ,Pietruszka i Seler przygotowują SHOW na cześć Jana Brzechwy. Tego dnia na scenie mają wystąpić wielki gwiazdy światowego formatu – Burak Zenon I Ziemniak Andrzej. Wszyscy oczekują ich przybycia, ponieważ piosenka „Buraki, Ziemniaki to fajne chłopaki” bije rekordy popularności

            Dzieci pomagały z całych sił uczestnicząc aktywnie w spektaklu. Miały przy tym mnóstwo uciechy i bez protestów przyjęły przesłanie, że  wszystkim należy dać szansę..

            ANDRZEJKI

            Wróżby to dobra zabawa. Nie ma w tym nic złego ani wstydliwego, że pragniemy dowiedzieć się co nas czeka. Traktujmy jednak przepowiednie z przymrużeniem oka i nie bierzmy sobie do serca smutnych wróżb.

            andrzejki jak co roku próbujemy trochę dla zabawy, a trochę serio uchylić rąbka zasłony spowijającej przyszłość. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na oswojenie niepewnej przyszłości. Wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają odrobinę nieznanego. Istnieje więc wtedy możliwość zapytać je za pośrednictwem wróżb o najbliższą przyszłość. Jakie będą zbiory, czy dopisze zdrowie.?

            My w przedszkolu bawiliśmy się i wróżyliśmy.

            W roku 2019 Dzień Pluszowego Misia przypada na 25 listopada (poniedziałek).

            My w przedszkolu obchodziliśmy go w piątek 29.11.19

            Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

        • Innowacje pedagogiczne
          • Innowacje pedagogiczne

            Od września 2019 roku w naszej szkole działalność rozpoczęło szkolne kółko biologiczno-chemiczne dla klasy siódmej, prowadzone przez Panią Izabellę Kleinszmidt.

            Celem zajęć jest:

            • pogłębianie wiedzy na temat procesów zachodzących w otaczającym świecie,
            • rozbudzanie zainteresowania biologią i chemią,
            • właściwe planowanie i wykorzystywanie doświadczeń biologicznych i chemicznych,
            • bezpieczne posługiwanie się substancjami chemicznymi,
            • rozwijanie umiejętności pracy w grupie.

                        Zajęcia przeznaczone są dla uczniów, którzy są zainteresowani naukami przyrodniczymi i chcą poszerzyć swoją wiedzę oraz nabyć umiejętność swobodnego przeprowadzania i planowania doświadczeń biologicznych i chemicznych. Uczniowie do tej pory wykonywali doświadczenia związane z właściwościami substancji chemicznych, z wykrywaniem i otrzymywaniem składników powietrza oraz udowadniali doświadczalnie, że materia ma budowę ziarnistą. Przeprowadzali również wiele doświadczeń biologicznych związanych z wykrywaniem witaminy C, białek, cukrów i tłuszczów w pokarmach, z działaniem katalazy zawartej w wątrobie, amylazy ślinowej, która mieści się w ślinie i kwasu solnego, który jest w żołądku i wiele innych. Planujemy również zająć się kuchnią molekularną i tworzyć kolorowe makarony, strzelające kulki i majonez bez jajek, a wszystko przy pomocy metod wywodzących się z chemii, a nawet fizyki.

            Izabella Kleinszmidt

        • Noc oczekiwania w szkole
          • Noc oczekiwania w szkole

            Tym razem nie tornister, ale śpiwór, piżama i przybory toaletowe były potrzebne uczniom, którzy zdecydowali się 29 listopada 2019 r. spędzić czas w naszej szkole na „Nocy oczekiwania – Marana tha”. To był czas bliższego przebywania w obecności Pana Jezusa, by z rozwagą przygotować się do adwentu.

            Piątkowe zajęcia zaczęliśmy od tańców uwielbieniowych i śpiewanek oraz rozważaniu Słowa Bożego. Na zakończenie dnia wspólnie obejrzeliśmy późnym wieczorem film „Boska interwencja”.

            W sobotni poranek po modlitwie, gimnastyce i śniadaniu rozwiązywaliśmy zadania wprowadzające w czas adwentu i poznawaliśmy się bliżej podczas gier i zabaw integracyjnych.

             

            Noc oczekiwania – Marana tha zorganizowała katechetka Małgorzata Nowak.

            Małgorzata Nowak

        • Samorząd Szkolny w akcji
          • Samorząd Szkolny w akcji

            Zbiórka karmy i wizyta w Przyborzycach 

            W związku z obchodami Dnia Kundelka Samorząd Szkolny zorganizował zbiórkę karmy dla psów z Fundacji ,,Nasze Futrzaki” w Przyborzycach. Cieszymy się, że tak wielu uczniów  wzięło udział w naszej akcji. Suchy prowiant został przekazany w listopadzie pracownikom fundacji. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

            Światowy Dzień Życzliwości  21 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Życzliwości. Organizacją tego dnia zajęli się uczniowie klasy VII. Na szkolnych korytarzach zakwitł ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI. Był to miły dzień wzajemnej koleżeńskiej pomocy, troski i uśmiechu.

            Dzień Kapcia15 listopada 2019r. w ramach działań Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Dzień Kapcia. W tym dniu uczniowie mogli ubrać swoje domowe, mniej lub bardziej zabawne bamboszki i chodzić w nich po korytarzach naszej szkoły. Pomysł ten  wywołał wiele radości na twarzach uczniów. Listopadowa rewia mody wszystkim się bardzo podobała,  a w szkole było miło, wesoło i ciepło.

            Światowy Dzień Pluszowego Misia - 25 listopada 2019r. obchodziliśmy w naszej szkole niezwykłe święto- Światowy Dzień Pluszowego Misia. Organizacją tego dnia zajęli się uczniowie klasy drugiej. Pluszowe maskotki towarzyszyły nam przez cały dzień, a szkolny hol zamienił się w misiową krainę. Były zagadki, kolorowanki i misiowe wyklejanki. Odbyła się również zbiórka maskotek dla dzieci potrzebujących. Chociaż pluszowy miś ma już ponad sto lat cieszymy się, że jest
            z nami na dobre i złe.

            Anna Płaczkiewicz

        • "Aktywni Błękitni"
          • "Aktywni Błękitni"

            28 listopada Jarosław Juchniewicz oraz Daniel Chadacz z komendy powiatowej policji w Bytowie przeprowadzili  pogadankę na temat postępowania w sytuacjach zagrożenia  życia i zdrowia nad wodą. Spotkanie odbyło się w ramach realizowanego w naszej szkole projektu "Aktywni Błękitni", którego organizatorem są Wody Polskie.

                              Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że nie tylko latem, ale również zimą spędzamy czas w okolicach zbiorników wodnych, co wiąże się z pewnymi niebezpieczeństwami. Nad wodą  należy zawsze zachować ostrożność i zdrowy rozsądek. Celem pogadanki było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na właściwe zachowania i wskazanie sposobów postępowania w sytuacjach zagrażających życiu bądź zdrowiu, a w efekcie wyeliminowanie utonięć i wypadków.

            Irena Jurczak

        • iTeatr TVP
          • iTeatr TVP

            20 listopada o godz. 11.30. dzieci z przedszkola i zerówki miały okazję uczestniczyc w spektaklu teatralnym  na żywo bez wychodzenia ze szkoły. Obejrzeli „Baśń o trzech konikach” transmitowaną z Teatru Animacji w Poznaniu.

            Jak być dobrym przyjacielem, również dla samego siebie?
            Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…? W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że sam - właśnie taki, jaki jest -  jest ważny i potrzebny i wiele znaczy dla całego lasu…
            „Baśń o trzech konikach” to prosta opowieść inspirowana motywami ludowymi, która przypomina, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarowujemy, zawsze do nas wróci.

            iTeatr TVP to możliwość uczestniczenia w wyjątkowych spektaklach teatralnych w najmniejszych nawet miejscowościach w Polsce.
            iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny.

            Małgorzata Pawłowska, Zofia Gołębiewska

          • „Życie i przygody Remusa”

            Dnia 20.11.2019roku uczniowie z klas I- VI uczący się języka kaszubskiego udali się do BCK-u na film animowany : „Życie i przygody Remusa”. Film został stworzony metodą animacji poklatkowej i poświęcony jest bohaterowi powieści Aleksandra Majkowskiego "Życie i przygody Remusa". Dziesiątki elementów i postaci rzeźbionych miesiącami, żmudny proces animacji, 20 000 zdjęć i muzyka akordeonowa - to wszystko pozwoliło twórcom w niezwykły sposób zobrazować przygody bohatera powieści Aleksandra Majkowskiego "Życie i przygody Remusa". Powstała prawdziwie artystyczna adaptacja historii o wędrówce i świecie widzianym oczami Remusa.

            Animacja przypadła do gustu dorosłym, którzy zwracali uwagę na bardzo plastyczne kadry, ale spodobała się przede wszystkim dzieciom, uczniom naszej szkoły które stanowiły sporą grupę dzisiejszych widzów. Twórcami Przygód Remusa są rzeźbiarka Irena Brzeska, Piotr Zatoń z Fundacji Aby Chciało się Chcieć, który pracował nad zdjęciami i montażem filmu, Ewelina Karczewska - autorka scenariusza.

                                                 Dziękujemy za moc wrażeń!!!

            Renata Labuda

          • Konkurs „Méster Bëlnégò Czëtaniô” 2019

            Tym razem w pięciu kategoriach wystąpiło trzynastu uczestników. Kolejna edycja Konkursu „Méster Bëlnégò Czëtaniô” wyłoniła powiatowych mistrzów czytania w języku kaszubskim.

            25 listopada jury w składzie: Katarzyna Kozłowska, Alina Werochowska i Piotr Dziekanowski, oceniało czystość, poprawność oraz melodię wymowy, prawidłowe akcentowanie w obrębie wyrazów i większych całości składniowych oraz swobodę wypowiedzi.

            Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Dodatkowo wymienione osoby będą mogły uczestniczyć w regionalnym finale konkursu, który odbędzie się na początku grudnia w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

             Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury przyznało następujące miejsca w poszczególnych kategoriach:

              Uczniowie szkół podstawowych kl. VII-VIII:

            I miejsce Milena Świątek Brzezińska (ZS w Brzeźnie Szlacheckim)

            II miejsce Julia Świątek Brzezińska (ZS w Lipnicy)

            III miejsce Michał Pranczk (SP w Pomysku Wielkim)

            Michała do konkursu przygotowała Renata Labuda.

            GRATULUJEMY !!!!!

            Organizatorem głównym konkursu jest Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie. Organizatorzy konkursu w Bytowie: Gmina Bytów, Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie, Biblioteka Miejska w Bytowie.

            Renata Labuda

        • Narodowe Święto Niepodległości
          • Narodowe Święto Niepodległości

            8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W montażu słowno - muzycznym uczniowie klasy VIa przedstawili losy Ojczyzny od czasu ostatniego rozbioru po rok 1918, kiedy to ponownie Polska pojawiła się na mapie Europy.

                        Zaprezentowane podczas akademii  wiersze i pieśni patriotyczne nawiązywały do najważniejszych powstań narodowych oraz ukazywały losy Polaków dążących do niepodległości.

                        Uroczystość zakończyła się wspólnym odśpiewaniem o godz. 1111 hymnu państwowego.

                       

            Irena Jurczak

        • Witajcie w naszej bajce - Dzień Postaci z Bajek
          • Witajcie w naszej bajce - Dzień Postaci z Bajek

            Dziecięcy świat po części utkany jest z bajek i baśni. Magia, tajemnica, humor i nauka ukryte w barwnych opowieściach fascynują od stuleci i małych, i dużych. Zgłębiając tę skarbnicę mądrości, czerpiemy z niej stale, bajkowy świat bowiem nie przemija i chętnie do niego wracamy.

            Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzien Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney’a.

            Nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Organizacją bajkowego święta zajęli się uczniowie klasy VIB. W holu przygotowali wraz ze swoimi rodzicami mały poczęstunek (jabłka od złej macochy, słodycze Baby Jagi, sok z gumijagód), była muzyka bajkowa i quizy związane z bajkami. Oryginalne plakaty postaci bajkowych przygotowali uczniowie.

            Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, piratów, Minionki, Czerwone Kapturki, Myszki Miki, Króla Lwa i wiele innych bajkowych postaci. 

            Małgorzata Marmołowska, Anna Płaczkiewicz

        • Niebo spotkało się z ziemią czyli Bal Wszystkich Świętych
          • Niebo spotkało się z ziemią czyli Bal Wszystkich Świętych

            Już po raz drugi w naszej szkole odbył się Bal Wszystkich Świętych. W tym roku sala zapełniła się aniołami i kilkunastoma świętymi, a wśród nich byli m.in. Maryja, święta Agnieszka, święty Józef, święty Franciszek, święty Hubert, święty Jan Bosko.

            Anioł prowadzący zabawę, katechetka Małgorzata Nowak, poprowadziła dzieci drogą do nieba śladami Jana Pawła II, patrona naszej szkoły. Nie zabrakło również zagadek o świętych, rzutu aureolą, czy zabawy z wędrującą aureolą. W tańcu, do piosenki Mieczysława Szcześniaka, wytańczyliśmy słowa księdza Jana Twardowskiego, że „niebo chodzi po ziemi, ziemia chodzi po ziemi – jest jeden świat”. I rzeczywiście tak u nas było.

            Zabawa odbyła się dzieci w dwóch grupach wiekowych, pierwszy bal dla dzieci z klas I – III, a drugi bal dla dzieci przedszkolnych. W sumie na balu bawiło się 100 dzieci. Każde dziecko na pamiątkę udziału w tym świątecznym wydarzeniu otrzymało książeczkę o świętym patronie.

            Małgorzata Nowak

    • Godziny dzwonków

      Piątek 03.05.2024
    • Kontakty

        • Nazwa szkoły
        • Szkoła Podstawowa im. Świętego Jana Pawła II w Pomysku Wielkim
        • Telefon
        • +48 59 822-49-10
        • Adres szkoły
        • ul. Gdańska 33
          77-121 Pomysk Wielki
          Poland
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
  • Galeria zdjęć

      brak danych