• Katechezy zdalne 2020/2021

• Katechezy dla klasy 1

Świętuję narodziny Bożego Syna

Jezus narodził się w ubogiej stajni. Tę radosną wiadomość anioł ogłosił pasterzom, którzy pilnowali nocą swoich owiec. Gdy usłyszeli o narodzeniu małego Dzieciątka, wyruszyli do Betlejem, aby Go powitać. Na pamiątkę tego wydarzenia ludzie, którzy tak jak pasterze chcą przywitać nowo narodzonego Jezusa, wyruszają nocą ze swoich domów i idą do kościoła. Tam w środku nocy odprawiana jest Msza Święta, którą nazywa się pasterką. Wszyscy bardzo się cieszą, bo narodziny Jezusa to najlepsza wiadomość, jaką człowiek może otrzymać. Bóg stał się człowiekiem, aby wszystkim ludziom otworzyć drogę do nieba.

Dziękuję Bogu za Maryję

Dzisiejsza katecheza przybliży nam scenę zwiastowania, podczas której archanioł Gabriel przekazał Maryi wiadomość od Boga, że zostanie Matką Syna Bożego. Maryja odpowiadając Bogu "Tak" stała się nie tylko Matką Jezusa, ale Matką wszystkich ludzi. Ona jest naszą pośredniczką i przedstawia nasze prośby swojemu Synowi. Po dzisiejszej katechezie już każdy z nas powinien znać na pamięć modlitwę „Zdrowaś Maryjo”.

W Adwencie czekam na Bożego Syna

W okresie Adwentu uczestniczymy w Mszy Świętej, podczas której wraz z Maryją czekamy
          na narodzenie Jezusa. Najlepszym przygotowaniem na spotkanie z Nim będzie zrobienie czegoś dobrego dla innych. Może to być pomoc rodzicom w posprzątaniu w domu, uśmiech i wybaczenie sobie nawzajem.

Adwentowe oczekiwanie

Kochane dzieciaki, przygotowałam dla was dodatkową katechezę adwentową, z zaproszeniem do wykonania wieńca adwentowego. Ci z was, którzy go wykonają, prześlijcie mi co tydzień zdjęcie, po „zapaleniu” kolejnej świecy. Możecie poprosić rodziców o pomoc. Możecie też wykonać wieniec według waszego pomysłu.

Bóg uczy mnie kochać

Pan Jezus bardzo kocha dzieci. Błogosławił im, kiedy przychodziły do Niego. Zapraszam was na kolejną katechezę, w której zastanowimy się co to znaczy być dobrym? Jak tego dokonać? Kto mi pomoże osiągnąć ten cel? Zapewne się domyślasz, że tym Kimś jest Pan Jezus. Tak, to właśnie On pomaga nam być dobrymi i radosnymi.

Odkrywam Boga w pięknym świecie

Niebo, góry, zwierzęta, rośliny są piękne i dobre. Bóg nas kocha i podarował nam cały świat.
          Możemy z niego korzystać i cieszyć się nim. W zamian każdy powinien dbać o przyrodę, o jej
          czystość i piękno. Właściwe korzystanie z darów przyrody chroni świat przed zniszczeniem. Celami katechezy jest ukazanie prawdy, że otaczający nas świat jest dobry, ponieważ pochodzi
          od Boga i Jego dary służą człowiekowi, a także kształtowanie postawy właściwego korzystania z dóbr natury.

Bóg stworzył ludzi

Bóg stworzył wszechświat, słońce, gwiazdy, planety, a wśród nich naszą ziemię. Podziwiamy wysokie góry i głębokie morze. Zachwycamy się kolorami kwiatów. Lubimy bawić się ze zwierzętami. Pan Bóg urządził świat tak, aby przygotować miejsce dla człowieka. Dlatego stworzył ziemię, na której były rośliny i wszystko, co jest potrzebne do życia. Gdy już wszystko było gotowe Pan Bóg rzekł: „Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam” (Rdz 1, 26a).

Kliknij na ink do katechezy

Każdy może być święty, jeśli tylko chce

Są ludzie szczęśliwi zawsze. Takie szczęście jest tam, gdzie jest Bóg. Szczęście z Bogiem nigdy się nie kończy. Mówimy, że trwa wiecznie.

Bóg nas kocha jak najlepszy Tato i dlatego zaprasza nas do siebie, czyli do nieba. Przygotował tam dla nas więcej, niż możemy sobie wyobrazić.

Kliknij na link do katechezy