Co w szkole?

Nawigacja

Dzisiaj...

Sobota 20.10.2018

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
    77-121 Pomysk Wielki
    ul.Gdańska 33
  • +48 59 823-13-79

Samorząd szkolny Samorządy klasowe Uczeń roku Nasz szkolny radiowęzeł Dekalog Absolwenta Andrzejkowy horoskop Szkolne A,B,C.... Andrzejkowe wróżby Horoskop na jesienną słotę Krótki kurs ..... Magia Świąt Bożego Narodzenia Tradycje i zwyczaje Wielkanocne

Samorząd Szkolny

            Samorząd uczniowski stanowi nieodłączną część naszej szkoły.
Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły i wszyscy oni posiadają prawo do działania w szkole i w środowisku lokalnym. Samorząd nadaje szkole wymiar instytucji demokratycznej i obywatelskiej.

Ty, Twoje koleżanki i koledzy – wszyscy jesteście członkami samorządu uczniowskiego i macie prawo angażować się w jego prace – niezależnie od tego, czy zostaliście wybrani do zarządu SU, na gospodarza klasy czy po prostu macie ciekawy pomysł na działanie w szkole lub poza nią.
Każdy z Was ma prawo do realizacji swoich pomysłów.

Działając w samorządzie uczniowskim: wpływacie na to, co dzieje się w szkole, macie szansę lepiej się zintegrować, poznać nowych ludzi, rozwijacie swoje pasje i zainteresowania, wzbogacacie ofertę imprez szkolnych, możecie znaleźć fajny sposób na spędzanie wolnego czasu, macie szansę wykazać się swoją kreatywnością, uczycie się współpracy w grupie, zdobywacie nowe, cenne doświadczenia i bierzecie udział w kreowaniu szkolnej rzeczywistości. 

W tym roku szkolnym 2017/18 społeczność szkolna wyłoniła spośród kandydatów przedstawicieli samorządu:  

  Przewodniczący:

Michał Pranczk kl. VI

Zastępca przewodniczącego:

Patrycja Węsierska kl. VIII

Członkowie samorządu:

Matylda Fornal kl. Vb

Zuzanna Węsierska kl. VIII

Julia Majkowska kl. Vb

 

                                                    

Galeria zdjęć