• SKO konto dla ucznia

WITAMY W ŚWIECIE

Szkolnych Kas Oszczędności

• Jakie macie marzenia?
          • Czy oszczędzacie na spełnienie tych marzeń?
          • Macie świnkę skarbonkę?

Marzenia są w zasięgu Waszej ręki. Trzeba jednak we właściwy sposób dysponować własnymi pieniędzmi - to znaczy oszczędzać od najmłodszych lat.

My mamy dla Was nową, internetową formę skarbonki - SKO.

Szkolne Kasy Oszczędności to największy i najstarszy w Polsce program edukacji finansowej. Od pokoleń zachęcamy najmłodszych do oszczędzania i zdobywania wiedzy z zakresu finansów.

DZIĘKI UDZIAŁOWI W PROGRAMIE:

• nauczysz się dysponować swoimi pieniędzmi i świadomie oszczędzać,
          • zdobędziesz wiedzę na temat roli pieniądza we współczesnym świecie,
          • nabędziesz praktycznych umiejętności, jak korzystać z konta bankowego.

NOWE SKO TO:

• program dedykowany uczniom od 6. do 13. roku życia,
          • serwis bankowości elektronicznej, zrozumiały, bezpieczny i atrakcyjny graficznie,
          • komplet materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i uczniów,
          • legitymacja SKO stworzona na wzór karty płatniczej.

JAK ZAŁOŻYĆ SKO KONTO DLA UCZNIA?

Rodzic lub opiekun prawny musi wyrazić zgodę na przystąpienie dziecka do programu Szkolnych Kas Oszczędności.

W tym celu należy:

• wypełnić Oświadczenie
          • podpisać je i przekazać nauczycielowi opiekującemu się SKO w szkole - Pani Małgorzacie Marmołowskiej.

Każdy z Was otrzyma indywidualne Konto w Banku PKO BP tak, jak Wasi Rodzice wraz z legitymacją w formie karty bankowej, którą będziecie się mogli pochwalić wśród koleżanek i kolegów.

OSZCZĘDZANI Z  SK ZAPROCENTUJE

W PRZYSZŁOŚC!

Wszelkie informacje uzyskacie u koorynatora programu w szkole - Pani Małgorzaty Marmołowskiej oraz na stronie www.pkobp.pl/sko

Konto na "5" dostępne w ramach SKO jest:

• bezpieczne – możliwość wypłaty pieniędzy z konta jedynie przez rodziców lub za pośrednictwem nauczyciela,
          • bezpłatne – założenie i prowadzenie konta nie wiążą się z żadnymi dodatkowymi kosztami,
          • bezkonkurencyjne – pierwszy serwis tego rodzaju w Polsce i unikalny projekt o tym charakterze w skali Europy,
          • bardzo dobrze oprocentowane – 5% w skali roku do 2500 zł oraz 2% od nadwyżki ponad 2500 zł

Od kwoty naliczonych odsetek pobierany jest podatek od zysków
          kapitałowych w wysokości 19%.

OSZCZĘDZANI Z  SK ZAPROCENTUJE

W PRZYSZŁOŚC!