Co w szkole?

Nawigacja

Dzisiaj...

Niedziela 22.04.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
  77-121 Pomysk Wielki
  ul.Gdańska 33
 • +48 59 823-13-79

 • "KANGUR"

  Znalezione obrazy dla zapytania kangur matematyczny 2018 plakatZnalezione obrazy dla zapytania kangur matematyczny 2018 plakat

 • Warsztaty garncarskie

  23.02.2018r. w naszej szkole w ramach lekcji języka kaszubskiego odbyły się warsztaty garncarskie przeprowadzone przez Pana Pawła Selę z Gowidlina. Warsztaty garncarskie są niepowtarzalną okazją do rozwijania zdolności manualnych, koniecznych w dalszym prawidłowym rozwoju każdego dziecka. Sprzyjają także rozwijaniu kreatywności, wyciszeniu i skupieniu na wykonywanej pracy. Głównym narzędziem są nasze dłonie, zatem każdy ulepiony przedmiot jest jedyny w swoim rodzaju, wyjątkowy.
   Na początek  Pan Paweł Sela przedstawił dzieciom historię garncarstwa, techniki oraz tradycje kaszubskie , bajki i anegdoty związane z tym zawodem. Uczestnicy zajęć mieli okazję zobaczyć jak na kole garncarskim powstają naczynia z gliny, a także sami mieli możliwość wykonania naczyń glinianych, które będą brały udział w kolejnym konkursie: „Ludowe talenty” na naszym bytowskim Zamku.

 • KONKURS BIBLIJNY

  REJONOWY KONKURS BIBLIJNY DOTYCZĄCY ZNAJOMOŚCI  „KSIĘGI WYJŚCIA”.

   W dniu 09 lutego 2018 roku w Gimnazjum nr 2 w Bytowie, odbył się rejonowy konkurs biblijny ze znajomości Księgi Wyjścia. W konkursie wzięło udział kilkunastu uczniów powiatu bytowskiego między innymi: z Miastka, Brzeźna Szlacheckiego, Bytowa i Zespołu Szkół w Parchowie. Test sprawdzający wiedzę ucznia obejmował 33 pytania i zadania otwarte. Naszą szkołę reprezentowali Natalia Szychucka i  Mikołaj Parol, który zakwalifikował się do etapu wojewódzkiego. 

  Mikołaj będzie reprezentował naszą szkołę 12 maja w Rumi.

  Gratulujemy !!!!!!!!!!!!!!!!!

 • PAMIĘTAMY.......

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

   

  1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zwanych również żołnierzami drugiej konspiracji. Byli oni uczestnikami powstania, które rozpoczęło się po wejściu Armii Czerwonej na tereny Polski w 1944 roku.

  PAMIĘTAMY....... - Obrazek 1PAMIĘTAMY....... - Obrazek 2PAMIĘTAMY....... - Obrazek 3PAMIĘTAMY....... - Obrazek 4PAMIĘTAMY....... - Obrazek 5PAMIĘTAMY....... - Obrazek 6

  W tym roku po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

  Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

   

  PAMIĘTAMY....... - Obrazek 7PAMIĘTAMY....... - Obrazek 8PAMIĘTAMY....... - Obrazek 9PAMIĘTAMY....... - Obrazek 10PAMIĘTAMY....... - Obrazek 11PAMIĘTAMY....... - Obrazek 12

  Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy! Zapraszamy do udziału w uroczystościach i imprezach, które odbywają się z okazji święta Wyklętych w całym kraju – zwłaszcza w wydarzeniach, przygotowanych przez Instytut i naszych partnerów.

 • Jest taka noc, na którą człowiek
  czeka i za którą tęskni. Jest taki wyjątkowy
  wieczór w roku, gdy wszyscy obecni gromadzą
  się przy wspólnym stole, Jest taki wieczór,
  gdy gasną spory, znika nienawiść… Wieczór,
  gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia…
  To noc wyjątkowa…Jedyna…
  Niepowtarzalna…Noc Bożego Narodzenia…

  Podobny obraz

   

  Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia niosą ze sobą wiele radości oraz refleksji dotyczących minionego okresu i planów na nadchodzący Nowy Rok. W tych wyjątkowych dniach chcę wszystkim  Nauczycielom, Pracownikom Szkoły oraz oczywiście Uczniom i ich Rodzicom życzyć wiele zadowolenia i sukcesów z podjętych wyzwań. Spokojnych Świąt Bożego Narodzenia, z dala od zmartwień i trosk życia codziennego. Niechaj Wigilijny wieczór upłynie Wam w szczęściu i radości przy śpiewie pięknych kolęd i zapachu świerkowej choinki. Samych sukcesów w nadchodzącym Nowym Roku. Niech będzie to czas obfitości i rozwoju.

  Andrzej Marmołowski

 • „Lubię Boże Narodzenie”

  W grudniu odbył się zorganizowany przez panią Anitę Wica konkurs plastyczny pt. „Lubię Boże Narodzenie”. Do udziału w nim zaproszeni zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy, której głównym tematem były święta, w dowolnym formacie, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów. Głównymi celami konkursu było zachęcenie dzieci i młodzieży do twórczego działania na miarę ich możliwości i umiejętności. Konkurs miał także przyczynić się do rozwoju ich zainteresowań i zaspokojenia potrzeby ekspresji oraz umożliwienia im osiągnięcia sukcesu. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Na ręce organizatorki oddano prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie prace wzbudziły zachwyt komisji oceniającej, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Podczas oceny uwagę zwracano na poziom aktywności twórczej oraz umiejętność łączenia ze sobą różnych technik, oryginalne ujęcie tematu, formę i ilość włożonej pracy.

  Zostało wykonanych 15 pięknych i różnorodnych prac. Były to kartki świąteczne, ozdoby i stroiki. Jury wyłoniło zwycięzców:

  I miejsce:  Amelia Kreft IV b i Natalia Guba III a

  II miejsce:  Magdalena Przecherka III b i Bartek Harbaczonek III B

  III miejsce: Michalina Landowska III a i Nadia Nowak III b

  Pozostałe osoby otrzymały wyróżnienie. Są to:

  Kuba Andrzejewski, Maksymilian  Kuik- Studziński, Hania Harbaczonek, Maciej Kuik-Studziński, Nadia Pyrcha, Maja Nowotnik,  Marysia Nowotnik, Zofia Szreder, Maja Depka Prądzyńska

 • Wigilia klasowa

  Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole organizuje się wigilie klasowe. W tym uroczystym dniu uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnych strojach. Nikną waśnie i spory.  Uczniowie przynieśli potrawy. Rodzice czynnie włączyli się w przygotowania smakołyków, barszczu z uszkami i wigilijnych potraw. W tym uroczystym dniu uczniowie naszej szkoły dzielili się opłatkiem, śpiewali kolędy. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych świąt i szczęśliwego Nowego Roku". Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Wszyscy już czują atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dekoracje na korytarzu, zapach choinki w klasie, dźwięk kolęd wprowadza nas w podniosły nastrój.

  Nie udałoby się wszystkiego tak przygotować i sprawnie przeprowadzić, gdyby nie nieoceniona pomoc rodziców, którzy w tym gorącym przedświątecznym okresie poświęcili swój wolny czas i pomogli wspólnie przybliżyć dzieciom piękne tradycje Świąt Bożego Narodzenia obchodzonego w naszych polskich domach. Dziękujemy!

 • Szkolny konkurs kolęd i pastorałek

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W dniu 12 grudnia w naszej szkole odbył się coroczny KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK dla klas I-VII. Organizatorem konkursu była p. Renata Labuda i Krzysztof Jachyra. W jury zasiedli panowie: Dyrektor naszej szkoły p. Andrzej Marmołowski i dawny uczeń naszej szkoły, muzyk Dawid Trzeciński.

  Konkurs organizowany był w naszej szkole już po raz czternasty. Miał na celu kultywowanie zwyczaju śpiewania kolęd, rozbudzanie zainteresowania muzyką, docenianie dzieci uzdolnionych muzycznie. W konkursie wzięły udział dzieci, które wygrały w etapach klasowych. Łącznie do finału przystąpiło 47 uczniów. Dzieci oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I- III i IV-VII. Poziom konkursu był bardzo wysoki.

  Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka clipart

  W efekcie przeprowadzonego konkursu przyznano nagrody następującym uczestnikom:

   W kategorii solista klas I-III

  I MIEJSCE HANNA WĘSIERSKA
  II MIEJSCE NATAN FORNAL
  III MIEJSCE DOMINIK WOLSKI

  W kategorii solista klas IV-VII

  I MIEJSCE MICHAŁ PRANCZK
  II MIEJSCE ZUZANNA MYSZKA
  III MIEJSCE MARCELINA CYBULA

  W kategorii zespołów klas I-III

  I MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLASY I w składzie: Lena Łoń, Blanka Szulc, Maja Nowotnik, Karol Piekarski
  II MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLASY III A w składzie: Michalina Zorn, Amelia Treder,Natalia Guba, Aleksandra Treder
  III MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLASY III B w składzie: Magdalena Przecherka, Wojciech Sobisz, Bartłomiej Harbaczonek, Karol Treder

  W kategorii zespołów klas IV-VII

  I MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLAY VII w składzie: Natalia Brzeska, Patrycja Węsierska, Zuzanna Węsierska, Lidia Sobisz
  II MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLASY V w składzie: Oliwia Węsierska, Aleksandra Stojewska, Zuzanna Kuchta
  III MIEJSCE ZESPÓŁ Z KLASY VI w składzie: Maja Depka Prądzyńska, Fabian Kuczkowski, Natalia Szychucka, Alicja Las!

  Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka clipart

 • Konkurs "Mistrz tabliczki mnożenia"

        11 grudnia w Szkole Podstawowej w Gostkowie odbył się I Gminny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych „MISTRZ TABLICZKI MNOŻENIA”. Do konkursu zgłosiło się 5 szkół z gminy Bytów (SP 2, SP 5 Bytów, SP Niezabyszewo, SP Gostkowo i SP Pomysk Wielki). Każda szkoła przeprowadziła najpierw własne eliminacje szkolne, na szczeblu gminnym w konkursie wzięło udział 12 czwartoklasistów. Uczniowie w ciągu 45 minut rozwiązywali zadania z wykorzystaniem tabliczki mnożenia i dzielenia, walcząc o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.

  Naszą szkołę reprezentowały mistrzynie tabliczki mnożenia

   ZUZIA HEMMERLING I MARYSIA NOWOTNIK.

  Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody oraz dyplomy. 

  DZIEWCZYNOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

  Znalezione obrazy dla zapytania matematyczne gify

 • W świątecznym nastroju – warsztaty dla najmłodszych

  Mikołajki były w klasie pierwszej przepełnione wieloma niespodziankami. Gdy wszyscy weszli do klasy, okazało się, że na dzieci czekał słodki prezent oraz wspaniały list od Mikołaja. Zapraszał wszystkich na kolejną przygodę. Przed szkołą na nas bus z pomocnikiem Mikołaja. Pojechaliśmy do Płotowa. Dzieci w części warsztatowej poznały tradycyjne materiały i techniki wykonywania dawniej ozdób oraz własnoręcznie nadały kształt choinkowym pierniczkom i wykonały długi łańcuch. Wróciliśmy w dobrych humorach i pełni wrażeń. A przed salą stała choinka ....kolejna niespodzianka.

  Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj gif

  W świątecznych warsztatach w Płotowie uczestniczyły również dzieci z oddziału przedszkolnego oraz z "zerówki"

 • Mikołaju, Mikołaju…

  6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach i w klasach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach.

  Każda grupa szkolna świętowała ten dzień tym razem we własnym gronie, ponieważ wspólne mikołajkowe wyjazdy odbyły się nieco wcześniej................. i tak klasa pierwsza uczestniczyła w warsztatach pieczenia pierniczków, klasa czwarta wspólnie cieszyła się z otrzymanych prezentów szybko organizując konkurs układania puzzli otrzymanych od Mikołaja................ każda klasa wraz z wychowawcą przygotowała niespodzianki. O dziwo! w tym roku nikt nie dostał rózgi, co można uznać za fenomen na skalę światową!

  Mikołaju, Mikołaju… - Obrazek 1  Mikołaju, Mikołaju… - Obrazek 2

  To był fajny, ciekawy dzień… - Długo będę go pamiętać… - Lubię mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu, żłobka… A więc wszyscy czekamy już teraz na Święta Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!!!

  Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj i renifery gif

 • Z wizytą w wiosce Świętego Mikołaja

  Poniedziałek, 27 listopada dzieci z klas I, IIa, IIb, IVa, IVb oraz V spędziły w Drzewinie, Wiosce Świętego Mikołaja. Oprowadzał nas po niej skrzat, który najpierw zaprosił nas do lapońskiego namiotu, gdzie zostaliśmy poczęstowani ulubionym napojem św. Mikołaja „berry juice”. Napój ten przyrządza Pani Mikołajowa i zawiera on 1% tajnego, magicznego składnika. Bardzo nam smakował! Dowiedzieliśmy się, w jaki sposób powstają bombki na choinkę.

  W Przystanku Świętego Mikołaja czekało na uczniów jeszcze wiele innych atrakcji. Jedną z nich były warsztaty zdobienia bombek oraz tworzenia stroików świątecznych. To doskonała okazja żeby w ten świąteczny czas miło spędzić kilka chwil i zintegrować się w zespole rówieśników. Nie przegapiliśmy również wizyty u Świętego Mikołaja, którego można było poprosić o wymarzony prezent pod choinkę. Dla najmłodszych było to nie  lada przeżycie, w szczególności fakt, że można osobiście porozmawiać z samym Świętym. Następnie udaliśmy  się do sklepiku Im. Rudolfa Renifera aby zakupić kilka pamiątek oraz świątecznych ozdób. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w wyjątkowy przedświąteczny nastrój.wink

 • Pierwsze sukcesy pierwszaków

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Klasa I uczestniczyła w kilku konkursach międzyszkolnych organizowanych przez SP nr 5 w Bytowie oraz uzyskała swoje pierwsze sukcesy. Wszyscy bardzo starannie wykonali prace na konkursy plastyczne. Natomiast na konkurs recytatorski wspaniale opanowali treść wierszy, a także pięknie je recytowali. 

  Uczestników w każdym konkursie było bardzo wielu.

   

  W konkursie recytatorskim pt. „Wisła w poezji” wzięli udział :

  Milena Kropidłowska

  Magdalena Kręczkowska

  Maja Nowotnik

  Julian Kulaszewicz

  W kategorii klas I- III Maja Nowotnik zdobyła III miejsce za recytację, a Lena Łoń zdobyła III miejsce za pracę plastyczną.

  Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka clipart

  Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i dyplomy w konkursie plastycznym pt. „Moja rodzina podróżuje po okolicy”, natomiast kilku uczniów otrzymało wyróżnienia. Są to:

   

  Maja Nowotnik

  Błażej Kreft

  Agata Mallek

  Znalezione obrazy dla zapytania biblioteka clipart

 • Poznajemy historię Gryfitów

  W  poniedziałek, 27 listopada klasy VI oraz VII pojechały do Słupska.

  Pierwszym celem wycieczki było poznanie historii miasta oraz jego zabytków. Dowiedzieliśmy się o panowaniu dynastii Gryfitów, czyli Książąt Pomorskich, a także poznaliśmy  legendę dotyczącą Baszty Czarownic. Następnie udaliśmy się do Multikina na nową komedię pt. „Listy do M3”. Film był bardzo śmieszny i zabawny, a zarazem bardzo pouczający. Uświadomił nam, czym są  Święta Bożego Narodzenia. Jak działa na ludzi magia świąt, że potrafią sobie wszystko wybaczyć, by następnie mile spędzić ten czas z rodziną. Po filmie uczniowie mieli czas wolny na poszukiwanie pomysłów na świąteczne upominki. Wszyscy pełni wrażeń i radości wróciliśmy do szkoły. Dzięki tej wyciecze obie klasy lepiej się poznały i zbliżyły do siebie. JJJ

  Znalezione obrazy dla zapytania jesienne liście gif

 • Pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są już w bibliotece szkolnej 

  W listopadzie dotarła do naszej szkoły niecierpliwie oczekiwana część nowości wydawniczych w ilości 218 egzemplarzy, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Zakupu można było dokonać dzięki temu, iż nasza szkoła zgłosiła swój udział w programie rządowym, skąd otrzymała 4 tysięce złotych, oraz tysiąc złotych otrzymała od organu prowadzącego szkołę – Gminy Bytów. Wiele pozycji nowo zakupionych do biblioteki pochodzi wyboru samych uczniów oraz wychowawców, nauczycieli, polonistów i rodziców, z wcześniej opracowanych przez bibliotekę szkolną propozycji. Niektórzy uczniowie już rezerwowali sobie wybrane książki, jako pierwsze które przeczytają. Miło było popatrzeć jaka radość panowała wśród uczniów na widok tych nowości. Mam nadzieję, iż zapał ten nie opuści moich czytelników do końca roku szkolnego. Trzeba się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ książki muszą przejść cały proces przygotowania, zanim trafią na półki. A jest ich sporo zarówno dla starszych, jak i młodszych.

  Aby książki były szybciej dostępne starają się jak mogą, razem z panią Małgosią, Marysia i Zuzia - super dziewczyny z klasy czwartejlaugh

   

  Pierwsze książki zakupione w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa są już w bibliotece szkolnej  - Obrazek 1

   

   

 • Andrzejkowy wieczór

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny.

  Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

   

  I tak oto w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa. Od godziny 17:00 do 20:00 bawili się uczniowie wraz z wychowawcami. Dzieci, kultywując tradycje związane z wigilią św. Andrzeja, losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie wraz ze swoimi opiekunami tańczyły i bawiły się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Było również wiele ciekawych zabaw i konkursów.

  Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

  Andrzejkowy wieczór - Obrazek 1

  Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki gif
   

 • Warsztaty pierwszej pomocy

  Jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci w domu? Jak sprawdzić czy ktoś jest przytomny i wezwać pomoc? Tego nauczyli się uczniowie podczas darmowych warsztatów pierwszej pomocy. 

   W dniach 20 i 21 listopada w naszej szkole odbył się kurs pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli uczniowie wszystkich klas.

     Celem szkolenia  było zapoznanie uczestników z podstawowymi zasadami udzielania pierwszej pomocy  oraz konieczności udzielania jej na miejscu wypadku.

   Uczniowie dowiedzieli się co mogą zrobić w razie wypadku oraz na fantomie mogli przećwiczyć sztuczne oddychanie. Dzieciom bardzo podobały się te zajęcia i na pewno poszerzyły ich wiedzę na temat pierwszej pomocy.

  Warsztaty pierwszej pomocy - Obrazek 1

  Znalezione obrazy dla zapytania 112 gif

 • W tetrze lalki "Tęcza"

  W dniu 16.11 klasa pierwsza wybrała się do Teatru Lalki Tęcza w Słupsku na przedstawienie pt. „Pipi Pończoszanka” Asrtid Lindgren. Była to ich  pierwsza podróż po złożonym ślubowaniu czyli już jako uczniów naszej szkoły. Spektakl trwał 60 minut bez przerwy natomiast dzieci oglądały przygody Pipi z wielkim zainteresowaniem. Po przedstawieniu uczestniczyły w spotkaniu z Panią Alicją Gierłowską, która prowadziła warsztaty teatralne. W ich trakcie dzieci poznały różne rodzaje lalek, ich przygotowywanie, mogły je obejrzeć, a nawet spróbować swoich aktorskich talentów.

  Znalezione obrazy dla zapytania jesień gif

 • "Ten obcy"

  Dnia 10.11.2017roku uczniowie klas IVa, V i VI wybrali się do Bytowskiego Centrum Kultury na przedstawienie pt. „Ten obcy”, który przygotował Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia. Sztuka opowiadała o losach przyjaciół Uli, Pestki, Mariana i Julka, którzy przyjechali do Olszyna na wakacje. Głównym miejscem ich spotkań była wyspa, na której się bawili. Ich spokój zaburzyło przybycie chłopaka o imieniu Zenek, który poszukiwał swojego wujka. Aktorzy ze starannością odegrali swoje role, a kostiumy były barwne i ciekawe. Wszyscy zachwycili się tym przedstawieniem i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

 • 99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę

  11 listopada 1918r. Rada Regencyjna przekazała zwierzchnią władzę wojskową Józefowi Piłsudskiemu;
  po 123 latach Polska odzyskała niepodległość.

  Apel z okazji Święta Niepodległości przypomniał o ważnych faktach z kart historii naszego kraju. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali opowieści prezentowanej przez kolegów z klasy VI w  montażu  słowno muzyczny pt. „Moja Polska”. Uroczystość uświetniły swym pięknym śpiewem – Natalia Brzeska i Magda Przecherka, uczestniczki gminnego konkursu pieśni patriotycznych.

  99 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę - Obrazek 1

strona:

Galeria zdjęć