Co w szkole?

Nawigacja

Dzisiaj...

Poniedziałek 23.07.2018

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim
  77-121 Pomysk Wielki
  ul.Gdańska 33
 • +48 59 823-13-79

 • Piknik rodzinny

  Piknik rodzinny

  26 maja o godz. 9.00 w szkole i na placu przy szkole odbył się Piknik rodzinny pod hasłem „Woda – źródłem życia”. Łączył trzy ważne uroczystości  naszej społeczności szkolnej: Dzień Dziecka, Dzień Matki oraz Dzień Ojca. Jak co roku było barwnie, smacznie i wesoło. Przyjazna atmosfera i dobry humor towarzyszyły przez cały czas trwania pikniku. Było mnóstwo atrakcji m.in.: zjeżdżalnie, napoje, słodycze, babeczki, kiełbaski z grilla, zabawy sportowe, występy zespołu kaszubskiego, konkursy. Była doskonała możliwość do przebywania i nawiązywania kontaktu z ciekawymi ludźmi. Piknik rodzinny był również okazją do wniesienia swojego wkładu w charytatywną pomoc niepełnosprawnemu Kubusiowi. Impreza dostarczyła wiele radości, rozrywki, ale też poprzez zabawę I osobiste doświadczenia rozszerzyła horyzonty wiedzy uczniów naszej szkoły.

  Piknik rodzinny - Obrazek 1  Piknik rodzinny - Obrazek 2

 • Znamy wyniki konkursu matematycznego "Kangur"

  W tegorocznej edycji konkursu Kangur matematyczny w naszej szkole uczestniczyło 28 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: "Maluch" - klasy III-IV, "Beniamin" - klasy V-VI oraz "kadet" - klasa VII. Otrzymaliśmy listę laureatów czyli osoby z wynikiem bardzo dobry i tzw. wyróżnionych. Dla ciekawości dodam, że w Polsce w konkursie wzięło udział 280 tys. uczniów a na świecie 5,5 mln z 46 krajów.

  W tegorocznej edycji mieliśmy 4 laureatów.  Oto nazwiska tegorocznych laureatów:

  Natan Fornal - klasa IIIb - wynik bardzo dobry

  Michalina Zorn - klasa IIIa - wyróżnienie

  Maria Nowotnik - klasa IVa - wyróżnienie

  Zuzanna Hemmerling - klasa IVb - wyróżnienie

 • Zielona Szkoła W Runowie

  Zielona Szkoła W Runowie

  Klasa IVb wraz z paniami - Małgosią i Krysią - spędziła niesamowity tydzień podczas pobytu w Zielonej Szkole w Runowie.

  Wspaniała Zielona Szkoła. Tyle atrakcji w 4 dni, że dzieci nie miały czasu się nudzić. Animatorzy rewelacyjni. Świetne podejście o dzieci. Pionierka obozowa i podchody w lesie pełnym tajemnic. ....Dzieci wróciły wniebowzięte! Jedzenie i warunki tez bardzo dobre. Nie lepszego miejsca na świecie aby zdobywać nowe przygody! Zdecydowanie polecamy Pałac pod Bocianim Gniazdem!

  Jak przygoda to w Runowie!

  Zielona Szkoła W Runowie - Obrazek 1

 • Ludowe talenty

  Ludowe talenty

  Dnia 24.05.2018roku w Bytowskim Centrum Kultury odbył  się Kaszubski Konkurs: „Ludowe talenty”- TAŃCE KASZUBSKIE.. Nasza szkołę reprezentował zespół „Sekrete”, który składa się z 31 uczniów  z klas I-V. Zespół składa się z sekcji młodszej i starszej, uczniowie wykonali w trakcie konkursu  takie tańce jak: „ Kowal”, „Koseder”, „Dżek”, a także wspólnie zaśpiewaliśmy : „Lata mijają..” Zespół zajął  trzecie miejsce, wśród licznie uczestniczących w konkursie zespołów. Zespół prowadzi  Pani Małgorzata Klasa, Renata Labuda  i Pan Krzysztof Jachyra.

  W Bytowie odbył się XXV Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w kategorii zespoły wokalno-taneczne.Na konkurs wpłynęło łącznie 12 zgłoszeń

 • Turniej "Prewencja ale inaczej"

  Turniej "Prewencja ale inaczej"

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  W szkole w Niezabyszewie odbył się finał turnieju „Prewencja, ale inaczej” organizowanego przez bytowskich policjantów. Była to już XIX edycja tego cieszącego się dużym zainteresowaniem konkursu. Uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rozwiązywali testy oraz zmagali się na torze przeszkód.

  XIX edycja turnieju „Prewencja, ale inaczej” odbyła się w Szkole Podstawowej w Niezabyszewie. Celem konkursu jest edukacja dzieci i młodzieży. Dzięki przygotowaniom do turnieju dzieci uczą się przepisów ruchu drogowego, poznają zagrożenia jakie niesie za sobą alkoholizm i narkomania. Uczniowie oraz nauczyciele nawiązują kontakt ze swoimi dzielnicowymi, którzy przeprowadzają eliminacje gminne konkursu. W finale powiatowym udział wzięło 10 drużyn ze szkół podstawowych oraz 6 z gimnazjów, które zwyciężyły eliminacje gminne. Uczestnicy rozwiązywali test wiedzy, który podzielony był na trzy kategorie: wiedza o Policji, ruch drogowy i alkoholizm/narkomania. Dodatkowe punkty mogli zdobyć na torze przeszkód, a także w konkurencji niespodziance – rzut ringiem do celu.

  W kategorii szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie z Niezabyszewa. Na drugim miejscu podium stanęła drużyna ze szkoły w Niedarzynie, a zaraz za nimi uplasowali się uczniowie z Pomyska Wielkiego. 

  Natalia Szychucka
  Julia Sieprawska
  Anna Żyła

  Alicja Las
  Michał Pranczk
  Szymon Piechowski
  Krzysztof Brzeski

  Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy oraz drobne upominki.

  Turniej "Prewencja ale inaczej" - Obrazek 1

   

 • Konkurs historyczny

  Konkurs historyczny

  Dnia 24 maja 2018r. w Bytowie odbył się etap rejonowy konkursu wiedzy o Zamkach gotyckich w Polsce, który jednocześnie przeprowadzony został na terenie 15 zamków należących do Stowarzyszenia gmin „Polskie zamki gotyckie” oraz 8  gmin należących do Stowarzyszenia „Dom Warmiński”.
  W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów rejonu bytowskiego, którzy mieli okazję wykazać się wiedzą na temat historii zakonu oraz  zamków państwa krzyżackiego.

  Naszą szkołę reprezentowali:

  Natalia Szychucka, klasa VI

  Dawid Piechowski, klasa VII

  Tomasz Sawicki, klasa VII

  W Bytowie wśród  najlepszych znaleźli się nasi uczniowie:

  Natalia Szychucka, II miejsce

  Tomasz Sawicki, III miejsce

  Wyróżnieni uczniowie otrzymali liczne nagrody oraz zaproszenie do Malborka, gdzie w dniu 7 czerwca 2018 roku, w Muzeum Zamkowym w Malborku odbędzie się finał konkursu.

  Zamek Bytowski na szczeblu centralnym będzie reprezentowała nasza uczennica – Natalia Szychucka

  Trzymamy kciuki!!!

 • Warszawa

  Warszawa

  W dniach od 14 do 17 maja dwie najstarsze klasy odbyły wycieczkę do Warszawy. Najpierw uczniowie zwiedzili obserwatorium uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Piwnicach. Mogli tam zobaczyć największe w Europie dwa radioteleskopy oraz największy w Polsce teleskop zwierciadlany.

  Gdy dotarli do Warszawy zwiedzili m.in.  Wilanów, Pałac Kultury i Nauki, gdzie zrobili wiele zdjęć pokazujących Warszawę z góry, Stadion Narodowy gdzie odbywają się mecze naszej kadry. Nie ominęli również spaceru po Starówce czy też jazdy metrem  i wielu innych atrakcji.

  W Golubiu-Dobrzyniu zwiedzili zamek co było ostatnią atrakcją. Uczniowie pełni wrażeń i zmęczeni powrócili do szkoły gdzie czekali na nich rodzice.

  Warszawa - Obrazek 1

 • Klasa IVa w Trójmieście

  Klasa IVa w Trójmieście

  17 maja klasa IVa pojechała na wycieczkę do Gdańska. W trakcie jego  zwiedzania  uczniowie wysłuchali opowieści pani przewodnik o historii grodu nad Motławą z czasów krzyżackich, jego złotym wieku XVII, okresie zaborów i II wojny światowej. Następnie zwiedzili najważniejsze zabytki: zespól przedbramia, ulicę Długą i Mariacką, fontannę Neptuna, Żurawia, Bazylikę Mariacką. Obejrzeli także wnętrza jednej z gdańskich kamienic - Dom Uphagena. Później popłynęli galeonem na Westerplatte - miejsce wybuchu II wojny światowej, aby odbyć tam niezwykłą lekcję historii.

  Była to bez wątpienia udana wyprawa, podczas której uczniowie wzbogacili swoją wiedzę.

  Klasa IVa w Trójmieście - Obrazek 1

 • Przegląd Twórczości Kaszubskiej

  Przegląd Twórczości Kaszubskiej

  10 maja br. Muzeum Zachodnio-Kaszubskim w Bytowie uroczyście otwarto wystawę prac laureatów XX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży. W bieżącym roku na przegląd wpłynęło ok. 300 prac z 15 placówek z terenu powiatu bytowskiego (tj. z Brzeźna Szlacheckiego, Ugoszczy, Borowego Młyna, Kołczygłów, Studzienic, Jasienia, Nakli, Suchorza, Bytowa, Czarnej Dąbrówki, Pomyska Wielkiego i Gostkowa). Komisja konkursowa przyznała łącznie przeszło 90 nagród w trzech kategoriach wiekowych: 6-cio latki, 7-10 lat i 11-16 lat; w następujących dziedzinach: malarstwo na szkle, wyroby z gliny, haft, rzeźba i płaskorzeźba, tradycyjna zabawka, plecionkarstwo, mała architektura. Otwarcie wystawy XX Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży było doskonałą okazją do wręczenia nagród dla autorów najlepszych prac. Podziękowania otrzymali także nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursu.

  Powyżej prezentujemy naszych laureatów - gratulacje!!!

 • Święto Konstytucji

  27 kwietnia w naszej szkole uczczono 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Klasa IVa przygotowała z tej okazji akademię, podczas której uczniowie przypomnieli okoliczności uchwalenia pierwszej konstytucji w Europie oraz sytuację polityczną tamtych czasów. Podczas uroczystości recytowano wiersze, śpiewano pieśni o charakterze patriotycznym. Ten słowno - muzyczny montaż był oddaniem hołdu twórcom konstytucji.

  Święto Konstytucji - Obrazek 1

 • Turniej BRD

  Turniej BRD

  W konkursie udział wzięło sześć drużyn ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie miasta i gminy Bytów oraz dwa zespoły ze szkół gimnazjalnych. Rywalizacja przebiegała dwuetapowo. W części teoretycznej uczniowie zmagali się z odpowiedziami w teście wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Kolejny etap polegał na pokonaniu rowerem przeszkód na torze oraz udzieleniu pomocy przedmedycznej. 
  Rywalizację uczestników oceniali asp. szt. Jarosław Juchniewicz, st. sierż. Dawid Słomiński, sierż. Damian Chamier Gliszczyński, Andrzej Hrycyna z Wydziału Edukacji i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytowie, Grzegorz Domżalski prezes kompleksu basenowo-rekreacyjnego oraz Artur Wardyn z Zarządu Dróg Powiatowych w Bytowie. 
  W kategorii szkół podstawowych pierwsze miejsce zajęła reprezentacja ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim, na drugim miejscu uplasowała się ekipa z Niezabyszewa, a tuż za nimi drużyna z SP nr 2 w Bytowie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został w tej kategorii wiekowej Tomasz Sawicki ze Szkoły Podstawowej w Pomysku Wielkim. 

  Zwycięskie drużyny będą reprezentowały gminę Bytów w powiatowym etapie konkursu. Każda z drużyn otrzymała dyplomy za uczestnictwo w turnieju, puchary oraz nagrody.

 • W Tajemniczym Ogrodzie

  W Tajemniczym Ogrodzie

  24 kwietnia uczniowie klas IV-VII wraz z opiekunami wybrali się na spektakl pt. „W tajemniczym ogrodzie” w wykonaniu aktorów Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa.

  Trwający 1h 30min spektakl, nawiązywał do książki F. H. Burnett pt.„Tajemniczy ogród." W przystępny dla uczniów sposób spektakl opowiadał o dziewczynce o imieniu Mary, która została sierotą i trafiła pod opiekę wuja mieszkającego w ponurym zamku. Tam też po pewnym czasie bohaterka odnalazła tytułowy tajemniczy ogród, który wraz ze swoim kuzynem Colinem i przyjacielem Dickiem uczynili pięknym, tętniącym życiem miejscem. 

  Ta niezwykła opowieść o poszukiwaniu przyjaźni i uzdrawiającej mocy natury zainteresowała, a może nawet zachwyciła młodych widzów, którzy z uwagą i w skupieniu śledzili przygody Mary oraz innych mieszkańców zamku. Ważną rolę w przedstawieniu pełniła scenografia, światło, muzyka i inne efekty dźwiękowe. Spektakl uzmysłowił uczniom, że w dużej mierze od nas samych zależy, czy nasze życie jest zaniedbanym, zapomnianym ogrodem, czy też miejscem radości wypełnionym przyjaźnią i sensem.

  PRZED WIZYTĄ W TEATRZE - OBOWIĄZKOWE LODY

  W Tajemniczym Ogrodzie - Obrazek 1

   

   

   

   

   

   

 • IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV"

  23 kwietnia w Szkole Podstawowej w Gostkowie odbył się  Gminny Konkurs „Mistrz ortografii klas czwartych”. Wzięło w nim udział 25 uczniów ze wszystkich szkół podstawowych gminy Bytów. Naszą placówkę reprezentowały: Zuzia Hemmerling, Julia Karczewska oraz Hania Kanarek. Uczennice po przejściu szkolnych eliminacji podczas konkursu w Gostkowie pisały dyktando, wyszukiwały w ciągu 5 minut jak najwięcej wskazanych wyrazów  w słowniku ortograficznym, a także musiały wytłumaczyć ich pisownię, podając regułę ortograficzną.

  Każdy uczestnik zmagań o tytuł mistrza ortografii został nagrodzony dyplomem.

  IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 1

  IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 2    IV Gminny Konkurs "Mistrz ortografii klas IV" - Obrazek 3

 • Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi

  Dzień Ziemi 2018 przebiega pod hasłem

   "Zakończmy zanieczyszczenie plastikiem"

  Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. 

  Dzień Ziemi - trochę historii
  Nasza planeta bardzo długo musiała czekać na własny dzień! Mimo że to święto jest starsze od wielu z nas, zapoczątkowano je dopiero w drugiej połowie XX wieku. Już nasi dalecy przodkowie wiedzieli, że 21 kwietnia to wyjątkowa data. Na długo przed ustanowieniem Międzynarodowego Dnia Ziemi świętowali wówczas odrodzenie przyrody po długiej zimie do nowego życia.

  Czy można zrobić coś dobrego dla naszej planety? Można! Z okazji tegorocznych Dni Ziemi, uczniowie naszej szkoły  wzięli się do roboty i usunęli śmieci zalegające w naszej okolicy. Dzięki wielkiemu ich zaangażowaniu nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Tegoroczne działania uświadomiły uczniom, że wyrzucone do wody lub porzucone w lesie szklane i plastikowe butelki, foliowe torby i opakowania po produktach spożywczych, stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla naszego środowiska. Praca na rzecz ochrony środowiska trwa w naszej szkole przez cały rok. Dziękujemy uczniom za ich ogromne zaangażowanie w tę akcję!

  Dzień Ziemi - Obrazek 1

  Dzień Ziemi - Obrazek 2

 • Rodna mowa

  Rodna mowa

  Dnia 20.04.2018r. w Bytowskim Centrum Kultury odbył się gminny Konkurs: „Rodna mowa”, którego celem jest poznanie i popularyzacja literatury kaszubskiej, języka kaszubskiego.

  Naszą szkołę reprezentowała uczennica z klasy I Magdalena Kręczkowska, która zaprezentowała na scenie dwa utwory: „Owca i koza”, „Trze pse”, do konkursu uczennicę przygotowała pani R. Labuda. Madzia za swój występ otrzymała wyróżnienie.

                                                      Gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!!

 • Turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej

  Turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej

   

  17 kwietnia 2018 roku w Nadleśnictwie Bytów został zorganizowany powiatowy turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej. Szkołę w Pomysku reprezentowali: : Marysia Nowotnik ucz. kl IV, Mikołaj Parol i Natalia Szychucka oboje z kl. VI. Natalia zajęła I miejsce, a Mikołaj miejsce II. Marysia jako jedna z niewielu uczniów klasy IV spisała się również rewelacyjnie.

 • Cyrk w szkole

  Cyrk w szkole

  ALE "SZOK!" - w naszej szkole jest CYRK. Wszyscy lubimy oglądać występy cyrkowe, śmiać się z klaunów i podziwiać wykonywane przez artystów magiczne sztuczki. Cyrk kojarzy się  przecież z wesoło spędzanym czasem, beztroskim dzieciństwem i zabawą. 

       27 marca uczniowie naszej szkoły mieli okazję obejrzeć bardzo ciekawe przedstawienie cyrkowe. Do naszej szkoły zawitali bowiem artyści z cyrku SZOK.  Podczas  występu dzieci podziwiały: żonglerkę, iluzję, akrobacje, ekwilibrystykę, tresurę węża.Cyrkowcy  ubrani w barwne stroje prezentowali wspaniałe i zabawne sztuczki.  Nie zabrakło też  konkursów z udziałem widowni. Na scenie pojawiali się żonglerzy, magicy oraz zabawny klown, którzy nie tylko rozśmieszali publiczność, ale zachęcali też do wspólnej zabawy. Uczniowie kręcili hula-hop, starali się wykonać akrobatyczne sztuczki. Jednak największą atrakcją było spotkanie z wężem boa. Najodważniejsi  uczniowie  mieli niepowtarzalną okazję wziąć węża na szyję, a pozostali - dotknąć i „pogłaskać” to piękne, egzotyczne zwierzę.
    Po występie artyści otrzymali od wszystkich widzów gromkie brawa. Ten wyjątkowe spotkanie zostanie na długo w naszej pamięci.

 • Turniej wiedzy pożarniczej

  Turniej wiedzy pożarniczej

  20.03.2018r.w Gimnazjum nr 1 w Bytowie odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. W eliminacjach gminnych, wzięło udział kilkunastu uczestników z różnych szkół. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII Patrycja Węsierska, Lidia Sobisz i Natalia Brzeska, która zajęła III miejsce. Do konkursu przygotowywała Pani Renata Labuda.

  Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych musieli rozwiązać test zawierający zagadnienia z zakresu przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru oraz praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą, a także poznawanie tradycji oraz organizacji ochrony przeciwpożarowej.

                                         Natalii gratulujemy!!!

 • Cudowny Chłopak - seans w Multikinie

  Cudowny Chłopak - seans w Multikinie

  1 marca 2018 r. uczniowie klas IVb, VI, VII pod opieką wychowawczyń wybrali się do multikina w Słupsku na film „Cudowny chłopak”. To fascynująca opowieść o chłopcu dotkniętym przez życie, borykającym się z różnymi problemami, który w niezwykły sposób potrafi wszystko przezwyciężyć. To także wzruszająca opowieść o tym, że niełatwo być innym, lecz dzięki otwartym sercom można pokonać każde ograniczenia.

  Film bardzo podobał się młodzieży, zostały przeprowadzone lekcje, na których omówiono poruszane problemy, gdyż wiele ich zostało ukazanych: relacje między rówieśnikami, rodzeństwem, przyjaźń, dom rodzinny.

  Jest nad czym się pochylić i zastanowić. Warto zapamiętać słowa, które padają w filmie: „Wszyscy powinniśmy przynajmniej raz w życiu dostać owacje na stojąco, bo przecież każdy z nas zwycięża ten świat”Gorąco polecamy ten film tym, którzy go nie widzieli!

 • PAMIĘTAMY.......

  PAMIĘTAMY.......

  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny.

   

  1 marca to Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, zwanych również żołnierzami drugiej konspiracji. Byli oni uczestnikami powstania, które rozpoczęło się po wejściu Armii Czerwonej na tereny Polski w 1944 roku.

  PAMIĘTAMY....... - Obrazek 1PAMIĘTAMY....... - Obrazek 2PAMIĘTAMY....... - Obrazek 3PAMIĘTAMY....... - Obrazek 4PAMIĘTAMY....... - Obrazek 5PAMIĘTAMY....... - Obrazek 6

  W tym roku po raz ósmy obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. To święto tych, którzy po 1944 roku nie zgodzili się, by Polską rządziła komunistyczna władza z nadania Moskwy. Nie złożyli broni. Za tę postawę wielu zapłaciło najwyższą cenę.

  Komuniści zamierzali zniszczyć tę najbardziej radykalną i patriotyczną część polskiego społeczeństwa. Chcieli też zatrzeć ślad po niej na zawsze. Nie udało się. Po 50 latach zakłamania - także dzięki staraniom IPN - Wyklęci żyją w naszej pamięci i są dla młodych Polaków wzorem patriotyzmu. Kolejne pokolenia rozumieją, że w godzinie próby –  jak zamordowana przez komunistów „Inka” – warto „zachować się jak trzeba”.

   

  PAMIĘTAMY....... - Obrazek 7PAMIĘTAMY....... - Obrazek 8PAMIĘTAMY....... - Obrazek 9PAMIĘTAMY....... - Obrazek 10PAMIĘTAMY....... - Obrazek 11PAMIĘTAMY....... - Obrazek 12

  Wspólnie dbajmy o pamięć o historii tych Żołnierzy! Zapraszamy do udziału w uroczystościach i imprezach, które odbywają się z okazji święta Wyklętych w całym kraju – zwłaszcza w wydarzeniach, przygotowanych przez Instytut i naszych partnerów.

strona:

Galeria zdjęć